Önce izleyiciye sonra oğluma konser veririm

Giriş Tarihi: 6.5.2014

Yeni albümüyle müzikseverlerle buluşan Safiye Soyman: Herkese yetecek enerjim var, Allah bana güç veriyor. Konserlerimde herkesi güldürüp eğlendiriyorum. Sonra eve gelip oğlum Harun'a da konser veriyorum

'İşte Benim Dünyam' isimli yeni albümünü çıkaran Safiye Soyman, oynadığı reklam filmleriyle de sık sık ekrana geliyor. Hayat arkadaşı Faik Öztürk ile evlerini ayırdıklarını açıklayan ünlü şarkıcı, GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı...

'DIM DIM YAR'I SÖYLEDİM
Bizi nasıl bir albüm bekliyor? Albümde; altı hareketli, altı slow şarkımız var. Önce ağlatıyoruz, sonra oynatıyoruz. İçinde Ankara, Erzurum havalarımız da var. Çok sevilen 'Dım Dım Yar' türküsünü ben de seslendirdim. Gerçekten güzel bir albüm oldu.

Okunmuş şarkıları tekrar okumak riskli mi sizce?
Biz yorumcuyuz; herkesin yorumu farklıdır. Daha çok erkeklerin okuduğu eserleri seslendiriyorum. Mesela daha önce oğlum Harun çok istediği için 'Annem' şarkısını söyledim. Zaten her albümde Harun'un istediği bir şarkıyı mutlaka seslendiriyorum. 'Hayatı Tespih Yapmışım'ı yıllar önce bana getirmişlerdi, okumamıştım ama şimdi okudum.

Son yıllarda kariyeriniz ivme kazandı. Bunu nasıl başardınız?
Popüleritemin arttığı doğru. Biz tabandan geldik; insanlar mütevazı isimleri seviyor. Ben huyum gereği böyleyim; hep aynı Safiye'yim. Faik Bey'le de sahnede çok güzel bir ikili olduk. Faik'in bana şans getirdiğine inanıyorum. Bana çok büyük katkısı oldu. Halk da bizi ikili olarak görmek istiyor.

En çok da samimiyetiniz ve sıcaklığınız seviliyor...
Çok anaç bir kadınım. Şu anda bütün yoğunluğumu işime ve oğluma adadım. Allah onu başımdan eksik etmesin. Çok kötü ve zor günler yaşadım, halen de zaman zaman yaşıyorum. Fakat belli etmiyorum. O neşemin arkasında çok acılar var aslında.

Oğlunuzun hastalığıyla ilgili hiç isyan ettiğiniz oldu mu?
Allah'ım her şeyin sabrını ve gücünü veriyor. Herkese yetecek kadar enerjim var. Sahneye çıktığım zaman herkesi eğlendirip güldürüyorum. Konserden geliyorum, doğruca Harun'un yanına gidip ona da konser veriyorum. Onu her yere götürmeye çalışıyorum. Faik Bey'i de çok seviyor. Faik de oğluma çok ilgi gösterir.

Bir anda reklam yıldızı da oldunuz. Bu, nasıl gelişti?
Bir bankanın reklamında oynadım ve çok güzel tepkiler aldım. Arkasından iki tane farklı sektörlerden reklam teklifi aldım. Bu, her sanatçıya nasip olmaz. Bu işe yıllarımızı verdik, şimdi ektiklerimizi biçme zamanı. Yıllardır bedava gittiğim konserler oldu, artık para kazanma vakti. 20 sene Kültür Bakanlığı'nda maaşlı çalıştık, artık ekmeğini yiyelim biraz, değil mi?

FAİK'İ BİRAZ CEZALANDIRIYORUM
Faik Bey'le ayrıldığınız yazıldı, doğru mu?
Biz 14 yıldır birlikteyiz. Ayrılma değil de, şu anda ayrı evlerde yaşıyoruz. Konserlerde, televizyon programlarında bir araya geliyoruz. Onun işlerinin yoğunluğu beni çıldırtıyor. Faik Bey bana hiç zaman ayırmıyor. Biraz da insanın özeli olmalı. Adam işkolik; sanki ülkeyi o yönetiyor! Ben de onunla birlikte yemeğe çıkmak istiyorum, gezmek istiyorum. Bu durum beni çok üzüyor. Ben de bu dönemde biraz kafa dinlemeye karar verdim. Bir gün hatalarını anlayacağını düşünüyorum. İş hayatındaki birlikteliğimiz devam ediyor, asla ayrılmayı düşünmüyoruz. Birbirimizi çok seviyoruz, o ayrı mesele ama onu biraz cezalandırmam lazım. Ben para istemem, ekmek istemem; tek isteğim ilgi ve sevgi...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce izleyiciye sonra oğluma konser veririm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN