Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artık katmerli bir anneyim, daha sakinim!

9 yaşında kızı ve 1 yaşında oğlu olan Sibel Tüzün "Annelik, benim için mutluluk demek" dedi ve ekledi: İlk çocukta çok paniktim, şimdi katmerli anne oldum, daha sakinim

Giriş Tarihi: 11.5.2014
Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, dört yıllık aradan sonra 'Kaç Yıl Geçti?' adlı single'ıyla müziğe döndü. 9 yaşında Elaya adında bir kızı ve 1 yaşında Çınar adında bir oğlu olan Tüzün, anneliği ve müzik sektörünü anlattı:
Ben hiçbir zaman çok fazla albüm çıkaran biri olmadım. Dört yıllık arada en büyük prodüksüyonum Çınar Bey oldu. Hamilelik ve doğum çok zamanımı aldı. Zor karar veren birisiyim, albüm içime çok sinsin istiyorum. Özgür Aras baskı yapmasa, bu iş daha da uzardı. Ara vermenin risk olduğunu düşünmüyorum. Güzel ve özenli işler çıkardığınızda zaman hiç geçmemiş gibi oluyor.

ANNELİĞİN TARİFİ YOK

İkinci kez anne olmak gerçekten çok güzel bir duygu. Bu süreçte hep kızım Elaya'ya hamile kaldığım günler, onun doğup büyümesi geldi aklıma... Aynı şeyleri tekrar yaşadığım için katmerli anne oldum. Elaya ise süper bir abla oldu. İkinci deneyiyimde biraz daha işi öğrenmiş, sakinlemiş bir anne oldum. İlk çocukta çok paniktim, şimdi daha rahatım. Maşallah çok hızlı büyüyor.
İkisinin birden sesini dinlemek, evdeki cıvıldaşmalarını oturup seyretmek çok güzel. O anda başka hiçbir şey düşünmüyorum. Annelik, benim için mutluluk demek. Bin tane zorluğu var ama verdiği mutluluğun tarifi yok.

DİSİPLİNLİ BİR ANNEYİM

Elaya büyüdü ama Çınar kapalı kutu; karakteri nasıl olacak bilemiyorum. İkisinin de büyüdüğü günleri hayal ediyorum. İleride hangi mesleği seçerlerse seçsinler, onların en büyük destekçisi ben olacağım. Elaya şarkı söylemeye meraklı. Ayrıca güzel şiir yazıyor, kalemi çok kuvvetli. Oğlansa şu ara eline ne geçerse ses çıkarmaya çalışıyor. Ne iş yaparlarsa yapsınlar; mutlu olsunlar.
Endişelerden, tasalardan bilinçli olarak kendimi uzak tutmaya çalışıyorum. Olumlu düşünmek her zaman daha iyidir. Endişelenecek çok fazla şey var bu hayatta. Çocuklara hep pozitif, güleryüzle bakmak gerekir.
Disiplinli bir anneyim ama sorumluluklarını yerine getirirlerse eğlence de sınırsız olur bende. Disiplin kendi ayakları üzerinde olmalarını sağlıyor.

MÜZİSYENLER DEĞİL, POPÜLER İSİMLER MÜZİK YAPIYOR
90'ların müziğiyle günümüzü kıyaslarsak; en büyük fark, müziğin tüketilme biçiminde... 90'larda CD ile tanışmıştık, şimdi ise CD tarih oldu. Artık her şey daha hızlı ve müziğe ulaşmak çok daha kolay.
2000'lerden sonra müzisyenlerin değil de, daha çok popüler isimlerin ön plana çıktığını görüyoruz. Müziği bilmeyen birisi albüm çıkarabilir, başarılı da olabilir ama müzik, müzisyenlerin işidir.
Hep aynı isimlerin müzik ürettiklerini görüyoruz, belli bir çeşitliliğe sahip değiliz. Aranjörlerin az olması da önemli bir handikap. Mesela Model'i çok beğeniyorum. Model gibi farklı işler yapan isimlerin çıkması lazım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık katmerli bir anneyim, daha sakinim!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN