Veysel'in köyü doğal plato oldu

Giriş Tarihi: 11.5.2014
Ünlü halk ozanı Aşık Veysel'in hayatı, 41'inci ölüm yıl dönümünde beyaz perdeye taşınıyor. 'Uzun İnce Bir Yol' adını taşıyan filmin detayları ve çekimlerinin Ağustos'ta başlayacağına dair haberler çıkmıştı. Ancak Aşık Veysel'i kimin canlandıracağı hâlâ sır gibi saklanıyor. Sivas'ta çekilecek filmde Aşık Veysel'in torunu Yeliz Şatıroğlu ise babaannesi Gülizar'ı canlandıracak.
Bilal Babaoğlu senaryosunu yazıp yöneteceği filmin tüm detayları üzerinde titizlikle çalışıyor. Filmin 2015 Mart'ta vizyona girmesi planlanıyor.

SİVRİALAN'DA ÇEKİLİYOR
Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan Köyü'nde çekilecek olan film için köy tamamen doğal bir plato haline getirilmiş. Köyde bulunan evler ve sokaklar; Veysel'in yaşadığı dönemdeki haline dönüştürülmüş.Böylece film ekibi; hem film için o dönemin atmosferini sağlamış, hem de Aşık Veysel'in köyünü restore etmiş. Kültür Bakanlığı'ndan da tam destek gören filmin yönetmeni ve senaristi Bilal Babaoğlu, şöyle konuştu: "Aşık Veysel'in 'Hamdım, piştim, yandım' dediği ömrünü, her yönüyle incelemeye çalıştık." diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Veysel'in köyü doğal plato oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN