Bu akşam aklınızı başınızdan alacağız!

Giriş Tarihi: 14.5.2014

Bu akşam İstanbullu sevenleriyle buluşacak olan efsanevi rock grubunun yıllara meydan okuyan solisti Steven Tyler, iddialı konuştu: Türk hayranlarımız bizi dinlerken aklını kaçıracak!

Dünyanın en büyük gruplarından Aerosmith bu akşam MAP İletişim, BKM işbirliği ve Hard Rock Café sponsorluğunda Maçka Küçük Çiftlik Park'ta sahneye çıkacak. Aerosmith'in solisti ve efsane şarkıların yaratıcısı Steven Tyler, sorularımızı cevapladı…

Bu akşamki konserinizde nasıl bir dinleyici bekliyorsunuz?
Bizi merak eden ama aslında müzikle çok da alakası olmayan bir kalabalık da olacak ama şarklarımızı canlı dinlemeyi bekleyen, bize değer veren dinleyicilerimiz de orda olacak bence. Ben tek bir şey biliyorum, Türk izleyicisi bizi dinlerken aklını kaçıracak!

Artık çalmaktan sıkıldığınız şarkılarınız var mı?
Her albüm, benim hayatımın farklı bir zamanını temsil ediyor. Bu yüzden şarkılarımın hepsini çalmaktan ve hayatımı hatırlamaktan keyif alıyorum.

Etkisi sonsuza kadar sürecek klasikler yaratmak nasıl bir his?
Henüz tek bir şarkı bile yazmadığım dönemleri hatırlıyorum da hayat ne kadar anlamsızdı. Bir gece Jo Perry'le oturup 'Moving Out'u yazdık ve hayat bir anda bizim için değişti. Yaptığımız her albüm yeni bir dönem açtı. İnsanların evlendikleri, seviştikleri, hayatlarının parçası yaptıkları şarkıları yazmak kadar değerli bir şey var mı?

Henüz en iyisini yapmadığınız hissine kapıldığınız oluyor mu?
Güzel işlerin yanında kötü işler de yapıyorsun. Başarısızlıklarını da aynı başarıların gibi kabullenmek ve yoluna devam etmek zorundasın. Burada önemli olan ne biliyor musun? İyi bir aile. İyi bir anne, baba, hatta babaanne ve dede. Onların gücüyle kötüleri tükürüp sıfırdan iyi işler yapmak için yoluna devam ediyorsun.

TARİHİNİZİ İÇMEYE GELİYORUM

Rock yıldızı olmak, böyle efsane şarkıları yazmak için sizde başkalarında olmayan ne var?
Evet çok çalışmak, işine konsantre olmak önemli. Ama o şarkıları yazmak yıldırım çarpması gibi oluyor. Bunu da ancak yetenekle açıklayabilirim. Şimdi onları İstanbul'da çalmaya geliyorum. Bana aşık olmanızı ve biz o şarkıları çalarken ağlamanızı istiyorum.

Rock yıldızı olmak nasıl bir şey?
Yükselişleri olduğu kadar düşüşleri de var. Rock yıldızı olduğunda kendini beğenmiş, şımarık, tatminsiz oluyorsun. Çok zengin oluyorsun, bağımlılıkların oluyor, çok fazla kızla beraber oluyorsun bir anda kendini çok muazzam görüyorsun. Bunlarla başa çıkmak kolay değil.

Peki hâlâ bir rock yıldızı gibi mi yaşıyorsunuz?
Hayatımın dörtte birinde aklım başımda. Fakat geri kalan zaman için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Hâlâ partiliyorum ve eski hayatıma devam ediyorum. Mesela İstanbul'a geldiğimde kendimi yemeklere, güneşe ve tarihe bırakmak istiyorum. İstanbul'da alkol yerine tarihi içmeyi planlıyorum. Dilinizin onbinlerce yıllık bir geçmişi var, ben bunları yaşamak istiyorum.

Spor yapıyor musunuz?
Beni eskiden Aerosmith'te olan şişko, kel ve yaşlı adam olarak görmek isteyenler avuçlarını yalar. Ben hâlâ taş gibiyim ama siz Joe Perry'yi görene kadar bekleyin. İstanbul'u sallamaya geliyoruz.

BENİ YAŞLI GÖREMEYECEKSİNİZ
Uzun saçlarınızdan sıkıldığınız olmuyor mu?
Aksine daha da uzatmak istiyorum! Sahneye kısa saçla çıktığımı düşünemiyorum. Bence uzun saç, rock'a olan bağlılığımı gösteriyor. Saçlarım sürekli yüzümde olduğu için güneş yanıklarını engelliyor. Bir de bir kadın bana kompliman yaptığında yüzümün kızarmasını da saçlarımla gizliyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu akşam aklınızı başınızdan alacağız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN