Down sendromlulara destek için buluştular

38 ünlü ismin otoportrelerinin yer aldığı 'Diren Downlu' adlı sergi açıldı. Sergiden elde edilecek gelir, Down sendromlular yararına kullanılacak

Giriş Tarihi: 15.5.2014
Dilara Endican'ın küratörlüğünü yaptığı Diren Down'lu isimli sergi, önceki gün Feyziye Mektepleri Vakfı'na ait olan Nişantaşı Galeri Işık'ta açıldı. Akçalı Sprey Boya sponsorluğunda düzenlenen sergi, 17 Mayıs'a kadar gezilebilecek. Diren Down'lu sergisi kapsamında, Türkiye'nin kendi alanlarında önde gelen 38 ünlü isminin stencil (kalıpla basılan resim ya da marka) tekniğiyle çizdikleri otoportreleri sergileniyor.

PORTRELER SATILACAK
Arda Turan, Aşkın Nur Yengi, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Burak Yılmaz, Kenan İmirzalıoğlu, Sezen Aksu, Dilara Endican, Can Bonomo, Didier Drogba, Doğa Rutkay, Engin Altan Düzyatan, Hande Ataizi, Hülya Avşar, Oktay Kaynarca ve Meltem Cumbul gibi ünlü isimlerin ıslak imzalı otoportrelerinin ve bunların kopyalarından oluşan posterlerin satışından elde edilecek tüm gelir; Ulusal Down Sendromu Derneği'ne bağışlanacak.

SOSYAL MEDYADA DESTEK
Dernek, sergiden elde edilecek gelirle; 'Özel Eğitim Sınıfım Var' ve 'Diren Downlu' kampanyası dahilinde, Down sendromluların özel eğitim ve öğretim görebilecekleri bir sınıf yaptıracak. Ayrıca serginin katılımcıları, sosyal medyada da 'DirenDownlu' hashtagiyle Down sendromlularla dayanışma için sergiyle eşgüdümlü kampanya yürütecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Down sendromlulara destek için buluştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN