Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu hafta bunları sakın kaçırmayın!

Giriş Tarihi: 17.5.2014
Bu hafta kaçırmamanız gereken bir film, bir ürün ve bir güzellik mekanını sizinle paylaşmak istedim. Hemen okumaya başlamalısınız...

SEYREDİN
Moda dünyası, asla yaşlanmayan estetik dünyasına karşı! Amerika'da ve İngiltere'de vizyona giren 'Advanced Style' filminin fragmanına bile hayran kaldım. Film; 70'li, 80'li, hatta 90'lı yaşlardaki bakımlı, modayı gençlerin tekeline bırakmayan mükemmel kadınları konu alıyor. Yönetmen Lina Plioplyte'nin ilham kaynağı, çocukluğunda büyükannesinin stiline hayran olan ve bu konuda bir sergi açan fotoğraf sanatçısı Ari Seth Cohen'in çalışmaları olmuş. Bu kadınlar; makyajları, saçları ve stilleriyle 'abartılmış mükemmel'liğin ötesine geçiyor. Filmdeki şık hanımlardan birinin söylediği sözler beni çok etkiledi: "Hiçbir zaman genç görünmek istemedim ama her zaman mükemmel görünmek istedim." İşte bu sözler, zarafetle ve şıklıkla yaşlanmanın ne kadar güzel olduğunu tüm dünyaya bir kez daha kanıtlıyor. Bu filmi seyretmek, hatta onlar gibi yaşlanmak için can atıyorum.

ALIN
'Almazsam çıldırırım' dediğim yeni bir çorap markası keşfettim: Rich&Vibrant. İsmi sizi yanıltmasın; bu bir Türk markası. Tasarımları, renkleri kullanmadaki cesareti, tam sevdiğim gibi yumuşak dokusu ve doğa dostu oluşu ile kalbimi fethetti. Çoraplar, İsveç'te tasarlanmış ve şu an 16 modeli var. Çorapları; Bilstore mağazalarından ve richandvibrant. com adresinden satın alabiliyorsunuz. Siz de sıradan çoraplardan sıkıldıysanız, Rich&Vibrant'ın renkli çorapları ile en yakın zamanda tanışmalısınız. Bu çorapların doğa dostu oluşunun altını çizmek istiyorum. Çoraplarda sadece sertifikalı organik pamuk kullanılıyormuş. Ayrıca ambalajlarından üretimde kullanılan boyaya kadar tamamen her şeyde çevre dostu ürünler tercih ediliyormuş. Ambalajların üretimi sırasında çevreye yayılan karbon emisyonu, bir rüzgar enerjisi projesine destek verilerek sıfırlanıyormuş. Ayrıca satılan her çoraptan HAYTAP'a da (Hayvan Hakları Federasyonu) bağış gidiyormuş.

DENEYİN
Powder Room; Elif Girgin'in yarattığı bir makyaj dünyası. Powder Room adını ilk olarak beautyedit.com'da duymuştum. Ardından araştırmaya başladım ve mekandaki samimiyet ve şıklık ilgimi çekti. Aslında Powder Room; arkadaşlarınızla birlikte mükemmel makyajlar yaptırabileceğiniz özel bir salon. Daha önce dünyaca ünlü makyaj sanatçıları Pat McGrath ve Gucci Westman ile çalışan M.A.C.'in eski makyaj uzmanlarından Elif Girgin, sanki sizi evindeki makyaj odasında ağırlıyormuş gibi bir hisse kapılıyorsunuz. Madonna, Scarlett Johansson ve Kate Moss gibi birçok ünlü isme makyaj yapan Girgin, tüm deneyimlerini Powder Room'da sergiliyor. Burada makyaj yaptırmanın bedeli ise 140 ile 170 lira arasında.

TülIN
Kate Moss for Topshop koleksiyonunda yer alan püsküllü ceket tüm dünyada IN. Tabii bulabilirseniz...

TülOUT

İki renkli saçlar, yani ombre çabucak OUT oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu hafta bunları sakın kaçırmayın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN