İç mimar çiftin yaratıcı ve huzurlu evi

İç mimarlıktaki başarıları kadar mutlu evlilikleriyle de örnek gösterilen Derin-Beliz Sarıyer çifti, Ulus'taki evlerine yalın stillerini yansıtmış. Beliz Sarıyer, Derin Design tasarımı olan mobilyaları renkli objeler ile yeniden yorumlamış

Giriş Tarihi: 17.5.2014
Ünlü iç mimar çift Derin ve Beliz Sarıyer, Ulus'taki sade ama şık evlerinde oğulları Aziz ile birlikte mutlu bir hayat sürüyor. Harper's Bazaar dergisi; Sarıyer çiftinin, yaratıcılıkla ve tasarımın gücüyle zenginleştirilmiş evlerine konuk oldu:
Birbiriyle son derece uyumlu ve ikisi de iç mimar olan Sarıyer çiftinin evleri de kendi stillerini yansıtıyor. Beliz Sarıyer, çok yalın bir tarza sahip ancak renkli aksesuvarlar kullanarak stilini renklendirmeyi seviyor, tıpkı evleri gibi. Sarıyer, evdeki favorilerini şöyle anlatıyor: "Duvarlarımız gri ancak grinin güzel bir tonunu seçtik. Ben ahşap ve mermerin birlikteliğini seviyorum. Evimizde de ahşap zeminle masamızın mermeri uyum sağladı. Ayrıca mobilyada çok renge kaçmayıp olabildiğince renkli aksesuvarlar seçtim, tıpkı kendi stilimde olduğu gibi."

'18'İNDE DE ÖZGÜN BİRİYDİ'
Derin Sarıyer, eşinin her zaman çok zevkli biri olduğunu söylüyor: "Beliz'in henüz 18 yaşındayken bile kendine özgü bir stili vardı. Beliz ile Bilkent Üniversitesi'nin Mimarlık Bölümü'nde okuduk. O zamanlardan beri tanışıyoruz ancak ilişkimiz mezun olduktan yıllar sonra başladı."
Kendisi gibi mimar olan babası Aziz Sarıyer ile birlikte Derin Design'ın yöneticiliğini yürüten Derin Sarıyer; evin kanepe ve masa gibi mobilyalarına kendi imzasını atmış. Ancak eşi, ufak dokunuşlarla bu tasarımlara kendi yorumunu eklemiş. Derin Sarıyer, "Beliz, kanepeye fazladan yastık ekleyerek, masanın üstünü mermer malzeme ile değiştirerek eşyalara kendi yorumunu kattı" diyor. Beliz Hanım'ın bu ufak dokunuşları evi tamamen özgün kılıyor çünkü yeniden yorumlanmış mobilyalardan sadece onların evlerinde bulunuyor.

'AZİZ SADECE ACIKINCA AĞLIYOR'
Çiftin sakin geçen hayatlarında yepyeni bir heyecan, tarifsiz bir mutluluk var. Çiçeği burnunda anne-babanın dört aylık bebekleri Aziz; dedesiyle aynı adı taşıyan, çok sakin, mutlu bir bebek. Derin Sarıyer, "Aziz sadece acıktığında ya da uykusu geldiğinde ağlayan, huzurlu bir bebek" diyor.
Ulus'taki evlerinde çok şanslı oldukları bir konu daha var, o da Derin Sarıyer'in anne ve babasıyla komşu olmaları. Beliz Hanım, "İstanbul gibi bir şehirde bu büyük bir şans. Özellikle bebeğimiz dünyaya geldikten sonra bunu daha iyi anladık" diyor.
Beliz Sarıyer, bebekleri olduktan sonra hayatlarında nelerin değiştiğini şöyle anlatıyor: "İşe bir süre ara verdim ama bir süre sonra devam edeceğim. Evde zaman geçirmeyi zaten seviyorduk. Özellikle pazar günleri uzun kahvaltılarımız, sohbetlerimiz olur. Bu alışkanlığımızı çocuğumuzla birlikte sürdürebiliyoruz."

'LONDRA DİNAMİK PARİS ROMANTİK'
Sık sık yurt dışı seyahatlerine çıkan çift, alışveriş için de yurt dışını tercih ediyor. Beliz Sarıyer, bu alışkanlıklarını şöyle anlatıyor: "Hiçbir zaman özellikle alışveriş yapmak için yurt dışına çıkmam ancak gittiğimde mutlaka orijinal parçalar görür ve alırım. Londra'da yaşamış olsam da, en sevdiğim şehir Paris." Derin Sarıyer ise en çok Londra'yı sevdiğini söylüyor: "Roma ve Paris gibi şehirlerden daha dinamik buluyorum Londra'yı. O şehirler bana göre fazla romantik."
Müziğe büyük ilgi duyan Derin Sarıyer, ikinci single'ını çıkarmaya hazırlanıyor: "12 yaşımdan bu yana müzikle ilgiliyim. Asıl mesleğim tabii ki mobilya tasarımı ancak müzik de hobiden öteye taşındı artık. Başkalarının benim müziğimi dinlemesi, beni çok heyecanlandırıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İç mimar çiftin yaratıcı ve huzurlu evi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN