Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koleksiyonları Cavalli ve McQueen ile birlikte satılıyor

G.O.D.D. dizayn markasının sahibi Tuba Ergin, koleksiyonlarının Japonya'da beğenildiğini söylüyor: G.O.D.D.; Alexander McQueen ve Roberto Cavalli gibi markaların tasarımlarıyla yan yana satılıyor

Giriş Tarihi: 17.5.2014
Tuba Ergin ismini ve G.O.D.D. markasını belki yeni duymaya başladınız. Ancak genç tasarımcı, 10 yıl boyunca Türkiye'nin en büyük perakendecilerinin koleksiyonlarını hazırladı ve onların birçoğu için hâlâ danışmanlık yapıyor. Kaliteli ve farklı koleksiyonuyla İstanbul Moda Haftası'nın da en dikkat çeken isimlerinden biri olan Ergin, Desa için hazırladığı kapsül koleksiyonla da modaseverlerin beğenisini topladı. Ergin ile moda ve son çalışmaları üzerine konuştuk:
1980 yılında İstanbul'da doğdum. Moda ve tekstille ilgilenen bir aileden geliyorum. Ben üçüncü jenerasyonum, yani tam olarak modanın içinde doğdum.
1995 yılında lise eğitimi için Chicago'ya gittim. Ardından Art Institute of Chicago'da ModaTasarım Bölümü'nde okudum. 2000 yılında İstanbul'a döndüm; hem bir hazır giyim firmasında tasarım asistanı olarak çalıştım, hem de Lasalle Academy'nin moda tasarımı ve pazarlama diploma programını bitirdim.

JEAN VAR

2002 yılında denim endüstrisinde çalışmaya başladım; Avrupa'nın zincir markalarına koleksiyonlar hazırladım. 2007'de de Design Factory ismini verdiğim kendi tasarım ofisimi kurdum. Tasarım ofisi olarak hâlâ Türkiye ve Avrupa'da birçok markaya danışmanlık ve koleksiyon hizmeti veriyoruz. Sekiz kişilik bir ekibim var.
G.O.D.D., yani Garden of Denim Design markasını ise 2010 yılında kurdum. Bu markanın ağırlıklı ürünleri jean'lerdi. Tabii zamanla marka bünyesinde jean ile bütünleşecek tişörtler, bluzlar, ceketler ve aksesuvarlar da tasarlamaya başladık.
Markanın ürünleri; Japonya, Kore, Hong Kong, Kanada, İtalya, Almanya, Hollanda ve Lübnan'da satılıyor.

İNTERNETTE SATILACAK
Markaya ait ilk butiği geçtiğimiz yıl Galata'da açtık. Türkiye'de ne yazık ki yeni markalara ve tasarımcılara kapılarını açan pek mağaza ve butik yok.
Önümüzdeki sezon belki uygun bir grupla bir iş birliğine gidip bir mağaza açabiliriz. Gelecek ay da internet sitemiz üzerinden satışlarımız başlayacak. Markamızın butiğinde düzenlediğimiz satış partileri de çok başarılı geçiyor.
Markanın ürünlerini ilk İtalya'da satmaya başladık. Ortağım İtalyan olmasına rağmen bulundukları ekonomik durum nedeniyle bu pazarda satış yaparken oldukça seçici davranıyoruz. Milano'da bir showroom'da satış yapıyoruz.
Markanın ana pazarı Japonya. Japonlar tasarımlarımıza büyük ilgi gösteriyor. G.O.D.D.; Alexander McQueen ve Roberto Cavalli gibi lüks moda markalarının tasarımlarıyla yan yana satılıyor ve en prestijli markalar arasında yer alıyor.
Japonlar detaya ve işçiliğe önem veriyor. Onların istediği kalite standartlarını yerine getirmek, markamızın da daha kaliteli ve özel olmasını sağlıyor.
Mart 2013'te yapılan Mercedes Benz Fashion Week'te, Türkiye'deki ilk sunumu olan 'Rêve' adlı koleksiyonumu sergiledim. Ekim 2013'te de 'Earth Unknown' isimli koleksiyonumla moda haftası bünyesinde ilk defilemi gerçekleştirdim.
10 Mart'ta Mercedes Benz Fashion Week Istanbul bünyesinde yeni koleksiyonumu tanıttım. Vogue Italia Yayın Direktörü Franca Sozzani'nin defileme katılması ve övgüyle söz etmesi, benim için büyük bir mutluluk kaynağı.
Koleksiyonlarımı Türkiye'nin en büyük tekstil ve deri markaları üretti. Deri ve dış giyimi Türkiye'de yapmaya devam edeceğiz ancak diğer ürün gruplarında da önümüzdeki sezondan itibaren İtalya'ya doğru kayacağız.
Desa markasıyla geçen defilemden beri birlikte çalışıyoruz. Desa, dünyanın en büyük markaları için deri ürünler üretiyor; işlerinde çok titizler ve kaliteye çok önem veriyorlar. Ayrıca Türkiye'nin lüks tüketimde yer alan en iyi markalarından. Marka bünyesinde bu sezon 'Tuba Ergin for Desa' adıyla bir kapsül koleksiyon hazırladım. Koleksiyon satışları çok iyi gidiyor bu da beni çok mutlu ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koleksiyonları Cavalli ve McQueen ile birlikte satılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN