Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu yaz saçlar kısacık ve çok daha doğal

Giriş Tarihi: 18.5.2014

2014 yazı, son yıllarda olduğu gibi kısa saçın hakimiyetinde geçecek. Hollywood yıldızlarının da tercih ettiği kat kat ya da kısacık kestirilmiş saçlar, en doğal halleriyle kullanılacak

Her yaz olduğu gibi 2014 yazı da kendine has modasıyla geliyor. Bu, saç trenleri için de geçerli… Maki Kuaför'den saç tasarım uzmanı Kaan Aydemir, 2014 yazının saç modasını anlattı:
Bu sezon trend yine doğallıktan yana. At kuyrukları, rastgele yapılmış topuzlar, hafif dalgalar, düz kesimler... Düz ve güzel görünen bir atkuyruğunun yanı sıra ustaca bir toplamayla elde edilebilecek ve yapılmamış gibi duran doğal saçlar herkesin tercihi olacak. Hafif dalga verilmiş saçınız ne kadar dağınık ve karışık olursa, o kadar doğal ve akıcı görünür.
Geçen yaz da trend olan kısa saç modelleri bu yıl da devam ediyor. Özellikle keskin hatlı, değişik şekil ve boylardaki kısa saçları bu sezon çok göreceğiz.

DENEYEREK BULMAYA ÇALIŞIN

Katmanlı peri modelleri; romantik ve duygusal taraflarının altını çizmek isteyen kadınlar için ideal. Bu sezon trend olan kısacık saç kesimiyle kendinizi ifade etmek istiyorsanız, çok katmanlı modelleri tercih edin. Az katmanlı peri modelleri, romantik ve duygusal taraflarının altını çizmek isteyen kadınlar için ideal.
Farklı saç kesimlerini denemekten kaçınmayın. Böylece size en yakışan modeli deneye yanıla bulabilirsiniz. Örneğin bu yaz moda olan kısa saç kesimi fikirlerinden ilham alabilirsiniz.
Ünlüler sayesinde kısa saç kesimleri son dönemde çok popüler. Bazı kadınlar kulak hizasında olan kat kat kısa saç kesiminden hoşlanıyor, bazıları ise çok kısa olan modelleri beğeniyor.
Kakül, kullanımı zor olsa da vazgeçilmezlerden. Ancak kakül söz konusu olduğunda yüz biçiminiz oldukça önemli. Geniş alınlıysanız ve özellikle saçlarınız düzse, kakül kestirmeyi düşünebilirsiniz.

RENK DEĞİŞİMİ ACELEYE GELMEZ

Saçınıza uygulanacak herhangi bir renk; saçınızın koyuluğuna ya da açıklığına bağlı olarak, belirlenen renkten çok daha farklı olabilir. Saçınızı gerek koyultma, gerek açma işleminde boyanacak tona aşamalı olarak gidilmeli. Uygulanacak renk ile saçınızdaki renk arasında en fazla bir veya iki ton fark olmalı. Saçınız kahverengiyse, daha açık ya da daha koyu bir kahverengi tonunu uygulayabilirsiniz.
Saçlarında köklü değişikler yapan ünlüler ve uzun saçlarını bir anda kısacık hale getirenler; herkesin beğenisini kazanıyor. Örneğin Charlize Theron, Anne Hathaway, Rihanna kısacık kestirdikleri saçları, Michelle Obama ise kakülleri ile kadınların en çok beğendiği isimlerden. Birçok kadın, saçlarını bu ünlülerinki gibi kestirmek istiyor. Uzun saçlarından vazgeçemeyenler ise Leighton Meester'ın uzun, düz ve katlı kesimini seviyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu yaz saçlar kısacık ve çok daha doğal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN