Abazoğlu’nun tarihten ilham alan koleksiyonu

Cengiz Abazoğlu, tarihimizden ilham alarak hazırladığı ‘‘Revan’’ koleksiyonu ile dönemin kadınlarını 2014 yazına uyarladı. Güzel oyuncu Wilma Elles de Lara Sayılgan’ın objektifine poz verdi.

Giriş Tarihi: 29.5.2014 11:34

Cengiz Abazoğlu'nun adL markası için hazırladığı "Revan", moda tutkunlarını kelimenin tam anlamıyla zaman yolculuğuna çıkartan bir koleksiyon. Bu koleksiyon için usta fotoğrafçı Lara Sayılgan'ın kamerasının karşısına geçen ise güzel oyuncu Wilma Elles'di.

Topkapı Sarayındaki Sultan IV. Murat tarafından 1635 yılında yapılan Revan köşkünden ilham alınarak hazırlanan koleksiyon, duvar süslemelerinde ki çini desenleri sitilize ederek kumaşlara yansıtıldı. Doğal iplikler kullanarak tarihimizin desen ezgileri daha çok 2 parça olmak üzere, elbise, mayo ve bikinilere uyarlandı. Ünlü modacı Cengiz Abazoğlu, o dönemin kadınlarını 2014 yazına uyarlayarak çağdaş, modern ve rafine bir görüntü sağladı.

Yoğunlukla genç stiller için tasarlanan parçalarda kabarık formlar, şirin görünümler ön plana çıkıyor. Kumaşlarda viskon ve pamuk, desenler de ise çiçek ve çini sıkça karşımıza çıkıyor. Kokteyl ve uzun gece elbiselerinin gökkuşağı renkleri ise adL+Cengiz Abazoğlu koleksiyonunun bağımlı müşterileri için yaz sezonu gardırobunun yeni favorileri olacak.

Günaydın twitter

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abazoğlu’nun tarihten ilham alan koleksiyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN