Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oyunculuk yaparken işe yaradığımı hissediyorum

Oyunculuk Vildan Atasever için bir tutku... Oyuncu olmaya 6 yaşındayken karar veren Atasever, "Bu heyecanı hiç kaybetmek istemiyorum. Oyunculuk yaparken işe yaradığımı hissediyorum" diyor

Giriş Tarihi: 30.5.2014
'İki Genç Kız' ve ardından 'Kader' filmleri ile sinemaya sağlam giriş yapan, son olarak 'Sürgün İnek' adlı filmde karşımıza çıkan Vildan Atasever için oyunculuk bir tutku... Hayatının sonuna kadar oyunculuk yapmak istediğini söyleyen güzel oyuncu samimi açıklamalar yaptı...

Son olarak sizi 'Sürgün İnek' adlı komedi filminde izledik. Komedi filmlerinin daha çok gişe yapmasını neye bağlıyorsunuz?
Ben daha çok sert ya da anlatılmamış olan hikayelerin içinde olmak istiyorum. Benim için hikayenin inandırıcılığı ve bir derdi olması çok önemlidir. Bir filmin değerini rakamlarla ölçmek doğru değil elbette. Türk sinemasında az izlendiği düşünülen ama her dönem akıllarda yer edecek birçok film var. Bunlar hayat gibi filmlerdir ve zamansızlardır. Sanat��n değeri hiçbir şeyle ölçülemez.

BİRAZ KOLAYA KAÇIYORUZ
Son dönemde artan uyarlama dizilerle ilgili neler düşünüyorsunuz?
Çok kültürlü, hikayesi çok olan bir ülkede yaşıyoruz. Her gün haber bültenlerine yansıyan birçok olaya şahit oluyoruz. Ülkemizdeki yaşananlara rağmen anlatılmış olanı tekrar anlatmaya çalışmak kolaya kaçmak olmuyor mu? Sanırım hayal etme ve empati kurma yeteneğimizi kaybediyoruz.
Senaryo yazmak ve yönetmen koltuğuna geçmek gibi bir hayaliniz var mı?
Şu an film yönetmek gibi bir hayalim yok. Oynamaktan daha çok keyif alıyorum. Fakat kağıda dökmek istediğim veya 'Keşke oynasam' dediğim çok hikaye ve karakter olduğunu söyleyebilirim.

Televizyonla sinemayı ayıran en önemli fark nedir?
Televizyonla sinema; koşmakla yürümek gibi... Nefes nefese kalmakla, her şeyi hissederek ve görerek yürümek gibi...

Yurt dışına açılmak ister misiniz?
Yurt dışına açılan oyuncularımız var ama benim özellikle böyle bir hayalim yok. Olsa güzel olur elbette. Benim için, çektiğimiz ve bizi anlatan bir filmin yurt dışında başarılı olması kesinlikle çok daha önemli.

Hayatınızda dönüm noktası olduğunu düşündüğünüz bir proje var mı?
Oyunculuk eğitimimden sonraki ilk yıllar, meslek hayatım için önemli yıllardı. İşini çok iyi yapan insanlarla bu mesleğe başladım. Bu, benim için büyük bir şanstır. 'İki Genç Kız' ve 'Kader' filmleri benim hayatımda çok önemlidir.

Belli bir yaşa gelince oyunculuğu bırakma gibi düşünceniz var mı?
Hayatım boyunca oyunculuk heyecanımı kaybetmek istemiyorum. 6 yaşında oyunculuk yapmak istediğini söyleyen biri olarak bundan vazgeçebileceğimi düşünmüyorum. Oyunculuk yaparken işe yaradığımı düşünüyorum.

İSMAİL' LE BİRBİRİMİZİ ÇOK SERT ELEŞTİRİRİZ
Eşiniz İsmail Hacıoğlu'yla 'Osmanlı Tokadı' adlı dizide başrolü paylaştınız. Bir sinema filminde de beraber oynamak ister misiniz?
"Birlikte dizide oynamayız" diyorduk ama kısmet. O yüzden büyük konuşmak istemem.

Bir oyuncu ile evli olmak nasıl?
Mesela ona gelen rolleri ben okuyorum, bana gelenleri o okuyor. 'Nasıl çıkartabiliriz bu rolü, nasıl büyütürüz, etrafımızda bu karaktere benzer kimler var' diye karşılıklı konuşuyoruz. Birbirimizi çok sert eleştiriyoruz. Bir de İsmail'le senaryo okurken erkek karakterlerin ne kadar güzel yazıldığını fark ettim, kadınları anlatamıyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyunculuk yaparken işe yaradığımı hissediyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN