Değişmeyen şıklık takım elbise

Giriş Tarihi: 8.6.2014

Erkeklerin gözdesi olan takım elbise, popüler moda akımlarına da uyum sağlıyor. Ancak takım elbise seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor

Takım elbisenin sadece özel günlerde değil, günlük hayatta da sıkça kullanılmaya başlandığı şu günlerde, şıklık kadar rahatlık da ön plana çıktı. Bu nedenle takım elbise seçerken çok dikkatli olmalısınız. Harper's Bazaar dergisi takım elbise ile ilgili bilinmesi gerekenleri araştırdı...
Takım elbise alışverişinde dikkat etmeniz gereken en önemli kural; çok dar ya da çok bol kesimlerden uzak durmak. Küçülmüş gibi görünen dar bir takım elbisenin içinde hem şık görünmezsiniz, hem de rahat hareket edemezsiniz. Bol bir takım elbise ise üzerinizde 'emanet' gibi duracağından sizi yine şık bir görüntünden uzaklaştırır.
Bir takım elbisenin vücut ölçülerinize uygun olup olmadığını anlamak için ceketin omuz genişliğine ve kol boyuna bakmalısınız. Ceketin omuzlarının genişliği ve kol boyu vücudunuzla orantılı olmalı. Omuz kısımları tam oturan ceketin bel kısmı da bedeninizi sarmalı.
İdeal takım elbiseyi bulmak istiyorsanız, klasik çizgilere sahip olanları seçin. Takım elbisenizin renginin siyah ya da lacivert olması sizin için avantajlı olacaktır. Çünkü koyu renkli takım elbiseler, kişiyi açık renklere oranla daha ince ve uzun gösterir.
Takım elbisenizin pantolonunu seçerken vücudunuza tam oturmasına dikkat etmelisiniz. Pantolon konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise, pantolon ütü çizgisinin ayaktayken diz kapağı hattını dikey olarak ortalamasıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Değişmeyen şıklık takım elbise
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN