Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Barış çocukları' büyüledi

Barış İçin Müzik Vakfı'nın eğitim verdiği çocuklar, 42. İstanbul Müzik Festivali kapsamında bir konser verdi. Çocukların performansı, konuklardan tam not aldı

Giriş Tarihi: 13.6.2014
2005 yılından beri imkanı olmayan çocuklara ücretsiz müzik eğitimi veren Barış İçin Müzik Vakfı'na bağlı grup, geçtiğimiz günlerde 42. İstanbul Müzik Festivali kapsamında bir konser verdi. Çocuklardan oluşan grup, Zorlu Center'da gerçekleşen konserde, izleyicileri kendisine hayran bıraktı. Gruptan sonra ise El Sistema'nın 240 kişilik Venezuela Teresa Carreno Gençlik Orkestrası bir konser verdi. El Siestema; dünyada klasik müzik adına gerçekleştirilen en önemli proje olarak kabul ediliyor.

4 BİN ÇOCUĞA ULAŞTI
Barış İçin Müzik Vakfı'nın kurucuları Mehmet ve Yeliz Baki, şunları söyledi: "Dokuz yılda çok büyük mesafe kat ettik. Hiçbir zaman geleceğin yıldızlarını yetiştirmek ya da müziğe yeni isimler kazandırmak iddiasında olmadık. Aksine çocuklara müzik sevgisi kazandırmayı ve onların müzikle hayata tutunmasını sağlamayı amaçladık." 6-14 yaşındaki çocukların okul saatlerinden sonra müzik eğitimi almasına imkan veren vakıf; dar gelirli olan ve bugüne dek herhangi bir çalgı ya da müzik eğitimi almamış çocuklara ulaşmayı hedefliyor. Barış İçin Müzik Vakfı, bugüne kadar 4 bin çocuğun hayata tutunmasını sağladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barış çocukları' büyüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN