Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıllarından acısız arınmak!

Giriş Tarihi: 15.6.2014

David Beckham'ın başını çektiği istenmeyen kıllardan arınma trendi, erkekler arasında hızla yayılıyor. Özellikle son dönemde geliştirilen acısız lazer tekniği, erkekleri bu konuda daha da cesur yapıyor

Erkekler bakımlı olmayı keşfetti, kimine göre mertlik bozuldu! Son yıllarda kendine bakan, bakım kremini kullanmadan evden çıkmayan, kırışıklıklara karşı mücadele eden erkekler, bir konuda daha kadınlara yaklaştı: İstenmeyen kıllardan kurtulmak! Türkiye'de daha iki-üç yıldır revaçta ama yurt dışında, özellikle de İngiltere'de kıllarından arınan erkeklerin sayısı giderek artıyor. Bu akımın başını da, İngilizler'in dünyaca ünlü futbolcusu David Beckham çekiyor. Vücudundaki tüm kıllardan lazer yoluyla kurtulan Beckham; özellikle H&M için hazırladığı iç çamaşırı koleksiyonunun tanıtımı için verdiği pozlarda neredeyse tüm kıllarından arınmış görünüyor. Bu da İngiliz erkeklerinin bu konuda cesur olmasını sağlıyor. İngiliz Daily Mail gazetesi, geçtiğimiz günlerde yaptığı haberde; son bir yılda ağda ya da lazer epilasyon yoluyla kıllarından kurtulan İngiliz erkeklerinin sayısının, son bir yıla oranla yüzde 56 arttığını yazdı. Beckham'ın yanı sıra, İngilizler'in çok sevdiği kule atlamacı Tom Daley de kılsızlık akımının öncüleri arasında yer alıyor.

TER SORUNU YAŞAYAN DA YAPTIRIYOR

Erkeklerdeki istenmeyen kıllardan arınma trendinin Türkiye'deki öncüleri de tahmin edebileceğiniz gibi ünlüler. Sadece kadınların değil erkeklerin de beğeniyle takip ettiği Tarkan ve Kıvanç Tatlıtuğ da lazer epilasyona başvurarak fazla kıllarından kurtulanlardan. Bu trendin bu kadar tutmasının nedenlerinden biri de son dönemde gelişen lazer epilasyon teknolojisi. Herkesin bildiği bir şey var ki; erkekler, kadınlara oranla acıya daha dayanıksız. Bu nedenle ağda ya da tek tek vuruşlarla uygulanan lazer yaptırmak onlara kabus gibi geliyor. Ama son yıllarda daha çok uygulanmaya başlanan 'ütü lazer' teknolojisi, erkekleri bu dertten de kurtarıyor. Çünkü bu teknik, lazer yaptıran kişiye acı vermiyor, hatta tam tersine kişide masaj yaptırıyormuş etkisi yaratıyor. Türkiye'de ütü lazer teknolojisini uygulayan merkezlerden biri olan Corpus Spa'dan Cansın Albayrak, "Bize gelen erkekler yıllardır şikayetçi oldukları kıl ve tüylerinden bu kadar kısa sürede ve acısız şekilde kurtuldukları için çok şaşırıyorlar. 'Bugüne kadar bu tüylerle nasıl yaşamışız' diyorlar" şeklinde konuşuyor. Albayrak, yaz aylarında fazla tüylerinden dolayı ter sorunu yaşamak istemeyen erkeklerin özellikle yaza girerken lazer epilasyona başvurduklarını belirtiyor. Albayrak'a göre; erkekler en çok sırt, omuz başı ve göğüs bölgelerindeki kıllardan kurtulmak istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıllarından acısız arınmak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN