Stockholm'ü keşfetmek isteyenlere altı durak

İsveç'in stil sahibi başkenti Stockholm; bu ay yaz gün dönümünü ve Abba'nın Eurovision ile şöhrete kavuşmasının 40'ıncı yılını kutluyor. İşte bu büyülü kentten altı önemli durak

Giriş Tarihi: 15.6.2014
Tarihi yapıları ve dünyaca ünlü müzeleriyle kültür turizminin önemli duraklarından biri olan Stockholm'ü keşfetmek için en uygun zamandayız. Food&Travel dergisi, kentte mutlaka görülmesi gereken altı adresi yazdı:

1.
Kente bir saat uzaklıktaki muhteşem barok saray Skokloster Kalesi, değişen mevsimlere adanan yaz sergisini 6 Haziran'da açtı. Serginin en önemli parçası ise, İtalyan 16'ncı yüzyıl sanatçısı Giuseppe Arcimboldo'nun 'Vertumnus' adlı eseri.

ŞEHİR DANS EDİYOR!
2.
Stockholm kahveyle besleniyor! Ortalama bir İsveçli günde dört fincan kahve içiyor. Sabah fika'sı (kahve ve çörek) için ağız sulandıran ekmekler ve hamur işlerinin satıldığı pastane zinciri Fabrique'e gidin. Tarçınlı ve kakuleli çöreklerini tadın.

3. 21 Haziran'da, kentin açıkhava müzesi Skansen'deki yaz gündönümü kutlamalarına katılın. Kent sakinleri yaz gündönümünü, büyük bir coşkuyla kutluyor. Siz de dans eden Stockholmlüler'e katılın.

4. Nobel Müzesi'nde dünyanın en büyük dehalarına selam durun. Müzeden çıktıktan sonra Grand Hotel'deki zarif Cadier Bar'da kadeh kaldırın. Otelin gösterişli balo salonu, pek çok Nobel ziyafetine de evsahipliği yapmış.

5. Ortaçağ kent merkezi Gamla Stan'de yer alan ve 1722'den beri Baltık ringası servis eden tarihi Den Gyldene Freden'de İsveç ev yemeklerini tadın. İsveçli iki ünlü şefin açtığı Lilla Ego ve Meatballs for the People; kentin yemek için gidilecek yeni ve popüler mekanlarından.

6.
Birinci sınıf kültürel keşif için Kraliyet Sarayı ve Fotoğraf Müzesi'ni ziyaret edin. Daha popüler bir şeyler ve akılda kalıcı melodiler içinse Abba The Museum'a gidin. 2014 yılı; İsveçli muhteşem dörtlünün, Eurovision Şarkı Yarışması'nda şöhreti yakalamasının 40'ıncı yıldönümü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stockholm'ü keşfetmek isteyenlere altı durak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN