Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşk çok güzel bir şey, kim korkar aşık olmaktan?

Oyuncu Burak Özçivit'le ilişkisini kısa bir süre önce bitiren Ceylan Çapa, aşk ve işi bir arada yürütebileceğini söylüyor: Aşk çok güzel bir şey, kim korkar aşık olmaktan? İnsan, iş ve aşkı bir arada götürebilir. Bence aşk mutluluk getirir

Giriş Tarihi: 19.6.2014
Cemiyet hayatının ünlü çifti Şebnem-Celal Çapa'nın kızı Ceylan Çapa, Braun'un tüm dünyada Jessica Alba ile yürüttüğü ve #özgürolun temasıyla başlattığı projenin Türkiye yüzü oldu. 2.5 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Burak Özçivit'ten geçtiğimiz haftalarda ayrılan Çapa, şimdi moda dünyasına atılmaya hazırlanıyor. Ceylan Çapa, Şamdan Plus dergisine aşk, evlilik ve yeni projelerini anlattı...

#özgürolun isimli projede yer alıyorsunuz. Sizin için özgür olmak ne ifade ediyor?
Özgür olmak dilediğin gibi mutlu yaşamayı ifade ediyor. Benim için mutluluğun yolu da huzurdan geçiyor.

Kendinizi özgür bir kız olarak mı görüyorsunuz?
Bence her insan özgürdür. En azından bana göre öyle.

BEN DE SIKINTI ÇEKTİM

Sizin ilham aldığınız kişi anneniz mi?
Evet, ben annemden ilham alırım. Annem; her zaman affedici olmamı ve hayata pozitif bakmamı önerir. Annemin ciddiyetini, babamın ise çılgın ve keyifli yönünü almışım. Bir duyguya yoğunlaşmak yerine birçok duyguyu harmanlayıp bir denge kurmak çok önemli.

'Huzurlu bir hayatım var' diyebilir misiniz, yoksa 'Epey bir sıkıntı da çektim' mi diyorsunuz?
Kimsenin hayatı toz pembe değil; ben de sıkıntı çektim. Mutlu olduğum kadar mutsuz da oldum ama bu mutsuzluklar insanı güçlendiriyor. Her insanın hayatında zaman zaman mutsuz olması gerektiğine inanıyorum.

Sizi bugüne kadar iş hayatında hiç görmedik ama çok yakında hayata geçireceğiniz bir proje olduğunu biliyoruZ. Bundan biraz bahseder misiniz?
1.5 senedir bu projenin üzerinde çalışıyorum ama her şeyin tamamlanmasını bekledim. Ağustos sonu gibi hayata geçireceğim. Sanatla ilgilendiğim ve konservatuvar mezunu olduğum için moda ile ilgili bir projem olacak.

İnternete yönelik mi olacak bu proje?
Evet, internete yönelik de olacak ama başka planlar da var.

İş hayatına atılacağınız için heyecanlı mısınız?
Evet, hem de çok heyecanlıyım. Projenin bir an önce hayata geçmesini istiyorum.

İNSANLARIN SABRI KALMADI
İş hayatına atıldığınızda aşk hayatınıza vakit ayıracak mısınız? Yani 'İkisini aynı anda hakkıyla yürütürüm' diyor musunuz?
Kesinlikle iş ve aşkı bir arada götürürüm. Aşkın mutluluk getirdiğine inanırım. Sadece iş hayatının insana mutluluk getireceğine ve bunun yeterli olacağına inanmıyorum.

Şebnem-Celal Çapa çiftinin kızısınız. Senelerdir birlikteliklerini güzel bir şekilde sürdürüyorlar. Sizce günümüzde öyle bir aşk kaldı mı? Ben göremiyorum açıkçası. Sanırım artık herkes her şeyi çok çabuk tüketiyor. İnsanların hiçbir şeye sabrı kalmadı.

Kafanızda evliliğe dair yaş belirliyor musunuz ya da evlenmek istiyor musunuz?
Doğru zaman olduğu zaman olacaktır tabii. Ben de bir aile kurmak isterim ama şu an için önceliğim iş.

BURAK 'LA KONUŞUYORUZ
2.5 sene birlikte olduğunuz Burak Özçivit ile ilişkiniz geçtiğimiz aylarda sona erdi. Ancak çıkan haberlerde sizin bir tweet attığınız ve Özçivit'i reklam yapmakla suçladığınız yazıldı. Bunlar için ne söylemek istersiniz?
Benim ağzımdan öyle bir şey çıkmadı. Hatta birlikteliğimiz süresince hiçbir gazeteci ile konuşmadım. Bu çıkan haber üzerine zaten karşılıklı bir basın açıklaması yapmak zorunda kaldık. Dolayısıyla benim tweet attığım haberi tamamen yalandı. Biz Burak ile çok medeni bir şekilde ayrıldık ve aramız kötü değil, hâlâ konuşuyoruz.

Tekrar aşık olmaktan korkuyor musunuz?
Aşk çok güzel bir şey; kim aşık olmaktan korkar ki!

KIZIMA DOĞAL ÜRÜNLER KULLANMASINI ÖNERİRİM
Bir ara futbola çok meraklıydınız, futbolla ilgili bir şeyler yapmak istiyordunuz. O ilgi hâlâ devam ediyor mu?
Evet hâlâ çok ilgiliyim ama artık moda ile ilgili çalışmalar yapmak istiyorum.

Yeni açılan blogları, internet sitelerini takip ediyor musunuz?
Tabii yapacağım iş de bununla ilgili olacağı için takip ediyorum ama genellikle yurt dışı bloglarını izliyorum.

DOĞALLIĞIM ANNEMDEN

Güzelliğinizi annenizden aldığınızı söyleyebilir miyiz?
Anne tarafı Çerkez ama hem anneme, hem babama benziyorum. Doğallığımı annemden aldığım bir gerçek.

İleride bir kız çocuğunuz olsa ona verebileceğiniz güzellik sırrınız ne olurdu?
Kızıma, 'Her şeyin bir zamanı var' derdim. Ben, bu yaşıma kadar hep doğal ürünler kullandım, çünkü annemden bunu öğrendim. Kızıma da aynı tavsiyede bulunurum.

AİLEM BANA İYİ GELİR
Mutsuzluklarınızın üstesinden gelmek için uyguladığınız yöntemler var mı?
Hayır ama ben mutsuzluklarımdan ders almayı bilirim. Açıkçası hiç o kadar da mutsuz olduğum dönemler olmadı ama mutsuzken ailemle vakit geçirmek bana çok iyi gelir.

SAÇIMIN BEYAZLAMASINDAN VE YAŞLANMAKTAN KORKMUYORUM
Güzellik ve bakım sırlarınız neler?
Her şeyden önce doğallık, doğallık ve yine doğallık... Ayrıca ruhun ve bedenin bakımı... İnsan hem içten, hem dıştan bakımına özen gösterip kendini sevdikçe güzelleşir. Uyumadan önce mutlaka makyajımı çıkarırım. Annemin en önemli tavsiyelerinden biridir bu. Vücudum için de vücut kremi ve bitkisel yağlardan oluşan bir bakım uyguluyorum. Özellikle yüzümü güneşten korumaya gayret ediyorum.

Saçlarınız da birçok kişi tarafından çok beğeniliyor. Hatta şu an birkaç tel beyaz görüyorum; boyatıyor musunuz ya da boyatacak mısınız? Saçlarımda bu güne kadar hiç boya kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum. Benim yaşımdayken annemin saçında da beyaz varmış. Sadece iki tane beyaz tel var. Yaşlanmaktan ve saçımın beyazlamasından korkmuyorum.

SPOR KIYAFETLE KENDİMİ DAHA GÜZEL BULUYORUM
Kendinizi güzel buluyor musunuz?
Evet, zaman zaman...

Neden zaman zaman?
Bazen yataktan bir kalkıyorum; işte o zamanlar kendimi gerçekten çok çirkin hissediyorum, yani her kadın gibi.

TERLİ HALİMİ SEVERİM
Kendinizi spor kıyafetlerle mi yoksa bir davete giderken mi daha güzel hissediyorsunuz?
Kesinlikle sporken. Zaten genel olarak spor giyinen bir insanım. Hatta en güzel halim, yani kendimi en çok beğendiğim halim spordan terli bir şekilde çıkmış halimdir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşk çok güzel bir şey, kim korkar aşık olmaktan?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN