Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İtalyan yıldızın tescil savaşı

Markasını tescil ettiren Arafat Yazıcı'ya dava açan Monica Bellucci'nin savaşı sürüyor. Yazıcı'nın avukatı "Müvekkilim kötü niyetli değil" dedi

Giriş Tarihi: 19.6.2014
Dünyaca ünlü İtalyan yıldız Monica Bellucci'nin; 2003 yılında Türkiye Patent Enstitüsü'ne (TPE) başvurarak Monica Bellucci markasını tescil ettiren işadamı Arafat Yazıcı'ya yedi yıl önce açtığı dava sürüyor.

KULAĞA HOŞ GELMİŞ

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen mahkemede, markasını tescil ettirmek için TPE'ye başvuran Belluci'nin avukatı Hakan Akdağ şöyle konuştu: "Müvekkilim dünyaca ünlü bir yıldızdır. Davalı adına tescil edilen 'Monica Bellucci' markasının hükümsüzlüğüne ve bu markanın sicilden çıkartılmasına karar verilmesini talep ediyoruz." Davalı Arafat Yazıcı'nın avukatı Mustafa Göksu ise müvekkilini şöyle savundu: "Müvekkilim 2003'te gerek Türkçe isimden marka bulmanın zorluğu, gerekse faaliyette bulunduğu piyasa itibariyle yabancı kelimelerden oluşan markalara rağbet olması nedeniyle, yabancı kelimelerden oluşan bir marka almak istemiştir. Müvekkilim, Monica Bellucci'yi yabancı kelime olması ve kulağa hoş gelmesi nedeniyle tescil ettirmiştir. O tarihten itibaren de bu marka için masraf etmekte ve yatırım yapmaktadır. Kendisinin hiçbir kötü niyeti yoktur."

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme, davalı Arafat Yazıcı'nın TPE'ye yaptığı başvurunun tarihinin, tescil ve lisans belgelerinin onaylı suretlerininin istenmesine ve hâlâ bu tescilin geçerli olup olmadığının araştırılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtalyan yıldızın tescil savaşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN