Ünlü çiftten örnek davranış

Oyuncu çift Kadir İnanır ile Jülide Kural, organlarını bağışladı.

Giriş Tarihi: 24.6.2014 16:37 Güncelleme Tarihi: 24.6.2014 16:40
Memorial Şişli Hastanesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, hastanenin Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Münci Kalayoğlu, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Koray Acarlı ve Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Bölümü'nden Prof. Dr. Yunus Aydın, Kadir İnanır ve Jülide Kural'ı organ bağışı sırasında yalnız bırakmadı.

İnanır ve Kural'a, doku ve organ bağışı belgesi verildi.

"KALBİMİ ALAN YAŞADI"

Kadir İnanır, vicdanı ve merhameti olan herkese organ bağışı çağrısında bulunarak, "Beni seven, bana saygı ve sevgi gösteren herkes bilsin ki, ben organlarımı bağışlarken onların da katkıda bulunacağını bilerek, onlara güvenerek bağışlıyorum" ifadesini kullandı.

Organ bağışıyla bir insanın hayatı kurtulacaksa bunun, insanlığa yapılan yardımın ve katkının en yücesi olduğu belirterek, "Organlarımı büyük bir içtenlikle bağışlıyorum. Yaşıma kimse aldanmasın, organlarım güçlü ve sağlam. Özellikle gözlerimi ve kalbimi alan yaşadı" değerlendirmesinde bulundu.

Jülide Kural, insanın doğumdan ölüme kadarki süreçte dayanışmaya ihtiyacı olduğunu kaydetti. Kural, insan olmanın temeli olan dayanışma içinde olmanın önemine işaret ederek, "Lütfen hepimiz organlarımızı bağışlamakla gurur duyalım" dedi.

Münci Kalayoğlu ise organ bağışının en büyük vatan ve insan sevgisi olduğunu vurgulayarak, "Topluma örnek olan sanatçılarımızın bağışları sayesinde ülkemizde organ bağışının artacağına inanıyorum" ifadesini kullandı.

Kadir İnanır ve Jülide Kural, organ nakli yapılan hastaları ziyaret ettikten sonra Memorial Şişli Hastanesi'nden ayrıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü çiftten örnek davranış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN