Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüm oyuncular film için 20 yıl yaşlandırıldı

Giriş Tarihi: 26.6.2014
ATV'nin sevilen dizisi 'Kaçak'ta rol alan Begüm Birgören'in ilk başrol deneyimi olan 'Göl Zamanı' adlı film, yarın gösterime giriyor.
Emre Canpolat, Didem Balçın ve Cemil Büyükdöğerli'nin de kadrosunda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Cafer Özgül oturuyor.

İKİ ADAM VE BİR KADIN...
Filmde; Begüm Birgören, iki erkek arasında kalan paşa kızı 'Elif'i oynuyor. 1930 ila 1950 yılları arasında geçen bir dönem hikâyesini anlatan film için tüm oyuncular 20 yıl yaşlandırıldı.
Yönetmen Cafer Özgül, yapılan yaşlandırma çalışmaları hakkında şöyle konuştu: "Göl Zamanı'nda oyuncular bütün yaş dönemlerini kendileri oynadılar. Biz de oyuncularla bu değişimi yakalamaya, karakterlerin değişimini bakışlarında ve vücut dilinde vermeye çalıştık. Bunun için uzun bir ön hazırlık yapmamız gerekti. Ayrıca her dönem için, detaylı saç-makyaj çalışmaları yaptık."
1930 ila 1950 yılları arasının Türk sinemasında hiç ele alınmamış bir dönem olduğunu da söyleyen Özgül "20 yıllık bir aşk hikâyesini anlatırken, değişen dekor ve kostümleri sağlıklı olarak takip etmek de çok zor bir uğraştı. İnşallah başarabilmişizdir. Bu filmi çok önemsiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüm oyuncular film için 20 yıl yaşlandırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN