Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Programımla her kesime sesleniyorum

A Haber'de 'Lezzet Sofrası' programını hazırlayıp sunan Ayşe Tüter: Programım her kesime hitap ediyor. Beni genç ve orta yaşlı erkekler de, hanımlar da izliyor. Bu programla yaptığım her yemeği izleyicinin de hemen yapabilmesini istiyorum

Giriş Tarihi: 2.7.2014
Yemek kitaplarıyla tanıdığımız Ayşe Tüter, Ramazan ayı boyunca her gün A Haber'de 'Lezzet Sofrası' programıyla sevenlerinin karşısına çıkıyor. Hazırladığı kolay yemekleri herkesin uygulayabileceğini söyleyen Tüter, izleyiciyle aralarında çok sıcak bir ilişki olduğunu söyledi. Tüter ile programını konuştuk...

MAL ZEMELER KOLAY BULUNUYOR

'Lezzet Sofrası'yla amacınız ne?
Bizimki, tamamen ev hanımlarına yönelik bir program. Ben bu programla, televizyonu açan izleyicinin yaptığım yemeği hemen yapabilmesini istiyorum. Bu yüzden de yemeğin kolay bulunan malzemelerle hazırlanmasına özen gösteriyorum. Herkesin bütçesinin de elvereceği bir mönü olmasına dikkat ediyorum. Yemekleri en ince detayına kadar, yemek yapamayan insanlara anlatır gibi anlatıyorum.

SORU SORAN ÇOK
Programda izleyici sorularına da cevap veriyorsunuz değil mi?
Evet, içerisinde sokak röportajları da var. Mesela 'Pilav yapamıyorum' diyenler için o gün hemen pilav yapıyoruz. Pişirme tekniklerinin üzerinde durarak anlatıyorum. Çünkü çok önemli. Malzeme ne kadar iyi olursa olsun, pişirme tekniği yanlış olursa iyi bir yemek ortaya çıkmaz.
Programın size nasıl bir geri dönüşü oldu? Beni ekranda görememekten yakınıyor, 'Niye ekranda görünmüyorsunuz?' diyorlardı. Şimdi çok iyi tepkiler geliyor. Hanımlar beni çok seviyor. Hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadım.
Programınızı erkekler de izliyor mu? Onlardan da görüş ve öneriler alıyor musunuz? Tabii ki erkek izleyicilerimiz de var. Programım her kesime hitap ediyor. Beni hem genç, hem de orta yaşlı erkekler izliyor. Emekli beyler, hanımlarına 'Ayşe Hanım şunu yaptı. Sen de yap' diye önerilerde bulunuyormuş. Eskiden hanımlar bu kadar sosyal değildi. Şimdi hanımlar çok sosyal oldukları için erkekler de yemek yapmaya başladı. Hanımları evde olmadığı zaman tarifleri alan beyler oluyormuş.
Tarifleri uygulayıp size soru soran beyler oluyor mu? Soruyorlar. Mesela; bir bey e-posta atmış 'Ayşe Hanım pirinci neden 15 dakika sıcak suda bekletip süzdünüz. Sebebi ne?' diye... Ben de hemen 'nişastası gitsin, tane tane olsun diye' şeklinde cevap yazıyorum.

TARİFLERİ GENÇLERE AKTARMAK İSTİYORUM

Ramazan'da programınızın içeriği nasıl olacak? Bundan sonra Ramazan'a uygun hafif ve sağlıklı mönüler vereceğim. Doyurucu fakat hafif yemekler olmasına daha da özen göstereceğim. Sütlü tatlılar, limonata, gül ve demirhindi şurubu gibi serinletici tatlara yer vereceğim.
İzleyiciler sizi neden izlesin? İzleyici ben nerede olursam olayım beni seyrediyor. Program da iyi gidiyor. Bizim mutfağımız bir derya... Bu programla bizim geleneksel tatlarımızı genç nesle aktarmak istiyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Programımla her kesime sesleniyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN