Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Instagram'ı fethedecek gardıroplar için...

Giriş Tarihi: 5.7.2014
Geçen hafta IKEA'da gardırop düzenlemesi üzerine bir sohbet gerçekleştirdim.
IKEA'nın Pax modeli gardıroplarını kendi deneyimlerim ışığında düzenleyerek, Instagram'da hava atabileceğiniz dolaplar oluşturmak üzerine güzel tüyolar paylaştım. Sohbete katılamayanlarla da bu bilgileri paylaşmaya karar verdim. Dolabınızı sadece organize etmek yetmez, öncelikle bunu kabul edin. Fotoğrafı çekilecek kadar güzel, hafta boyunca dağılmayacak kadar düzenli bir gardırobun sırlarını öğrenmek için hemen bu yazıyı okumaya başlayın:
Genellikle dolabımda, hatta hayatımda 'Zihni Sinir usulü' çözümler üretiyordum. Mesela; çizmelerimin formu bozulmasın diye içine içki şişeleri koymuşluğum, çatal-bıçaklığa çoraplarımı dizmişliğim, rendeye küpelerimi asmışlığım bile vardır. Ancak doğru bir düzenlemeyle bunların hiçbirine ihtiyacınız kalmayacak.
Dolabınızı düzenlemeye başlarken, her şeyden önce güzel bir müzik açın.
Yanınıza da en sevdiğiniz içeceği alın çünkü uzun bir gün sizi bekliyor.

DOLABINIZI BOŞALTIN
Yatağınızın üstünü boşaltın, yerleri elektrik süpürgesiyle temizleyin ve iki büyük kutu ya da poşeti hazır edin. Kağıt, kalem ve etiketler de kolay ulaşabileceğiniz yerlerde olsun. Kutuları; tadilata veya kuru temizlemeye vereceğiniz kıyafetleri ayırmak için, kalem-kağıdı ise eksiklerinizi not etmek için kullanın.
Kıyafetlerinizi; mevsime ve bedenlerine göre değil, önceliklerinize göre düzenleyin. Benim öncelik listem; 'en sevdiklerim' ve 'asla vazgeçemeyeceklerim' olarak ayrılır.
Mükemmel görünmek için giyindiğinizi unutmayın. Şüphe duyduğunuz kıyafetleri hiç düşünmeden ihtiyacı olanlara verin. Genellikle ilk düşünceniz en doğrusudur.
Dolabınızı bir mağaza gibi değerlendirin. Bu sezon neleri saklayacaksınız, nasıl bir tarz belirlemek istiyorsunuz; bunlara karar verin.
Asılacak kıyafetleri renk, boy ve çeşit sırasına göre dizin. Mesela, mavi ve kısa kollu kıyafetlerin hemen ardından mavi ve uzun kolluları, ardından lacivertleri yerleştirin.
Kıyafetlerinizi, renklerinin hemen göze çarpması için zıt renklerdeki giysilerin yanına asın.
Mesela mavinin yanına turuncuları ve toprak tonlarını asın. Böylelikle dolabınızdakileri kombinlemeniz de daha kolay olacaktır.

DOĞRU ASKIYI SEÇİN
Kaymayan, çok geniş yer tutmayan, sağlam ve kaliteli askıları seçin. Uzun vadede daha çok kazanacağınız garanti.
Kıyafetleri asma seviyesi çok önemlidir; elbiseler, pantolonlar ve gömlekler göz seviyesinde, sezon dışı kıyafetler ise daha yukarıda durmalı. En aşağıda ise ayakkabılar...
Gelelim katlama olayına... Bavul mantığı, bu konuda her zaman işe yarar.
Ağır ve kalın kıyafetleri katlayıp en alta, hafifleri ise üste koymalısınız.
Sınıflandırma yaparken; ayırdığınız iş ve spor kıyafetleri, bir de renk düzenine göre katlamalısınız.
Çekmecesi az olanlar, dekoratif kutulardan faydalanabilir. Şeffaf kapaklı ayakkabı kutuları ile topuklu ayakkabılarınızı koyabileceğiniz asma boruları; tüm ayakkabılarınızın kurtarıcısı olacak.
IKEA'nın Pax modeli sepetli çekmecelerine ise lastik ayakkabılarınızı dizebilirsiniz.
Tasarım önemlidir ama fonksiyonellik her şeydir arkadaşlar!

Çekmeceler bilinçaltı gibidir


Çekmecelerin içlerini düzenlemek; ruhunuzun derinliklerine inip bilinçaltınızı düzenlemek gibidir. Asla düzenli durmayan iç çamaşırlarını ve içlerinden biri alındığında istifi bozulan tişörtleri organize etmek; geçmişinizle hesaplaşmak kadar zor olabilir! Küçük çekmece düzenleyicileri ya da uzun sepetler, bu konuda size yardımcı olabilir. Öncelikle bırakın G-string'ler dağınık kalsın. İçlerinden birini çekerek alın çünkü bunlar, düzenlenemeyecek formda eşyalardır.
Çekmece içi ve raf için en kullanışlı çözüm; kıyafetleri sosis gibi kıvırarak yerleştirmek veya dar bir şekilde katlamaktır. Bol yer kazandıran ve kıyafetleri buruşturmayan sosis katlama şekli; jeanlerden pijamalara, çoraplardan fularlara kadar birçok ürüne uygulanabilir. Ama şapkaları bu işe karıştırmayın sakın!
Parfüm şişelerini kapakları açık dolabınıza koyun. Böylelikle dolabınıza mis gibi bir koku yayılacaktır.
Dolabınızın içini aynalarla kaplayın. Bu; hem dolabın daha geniş görünmesini sağlayacak, hem de daha şık duracaktır.

TülIN

Halter kesim; tişörtten gece elbisesine kadar her tür kıyafette çok moda.

TülOUT

Beylere ve çocuklara üzülerek bildiriyorum ki; Crocs OUT oldu ama siz yine de giymeye devam edebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Instagram'ı fethedecek gardıroplar için...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN