Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sevgiden ve samimiyetten beslenen bir kadınım

Giriş Tarihi: 9.7.2014

Oyuncu Hande Doğandemir: 'Kendinizi nasıl tarif edersiniz?' sorusuna karşılık insanın kendisini anlatması zor ama olduğum gibi göründüğümü düşünüyorum. Ben sevgiden ve samimiyetten beslenen bir kadınım

Son dönemin parlayan yıldızı oyuncu Hande Doğandemir, kendisiyle ilgili merak edilenleri All dergisine anlattı...
Nerede ve nasıl bir çocukluk geçirdiniz? Çocukluğum Ankara'nın sokaklarında geçti. Tüm ailem Ankara'daydı, tam bir mahalle kültüründe büyüdüm. Bu açıdan çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Bizim kuşak henüz teknolojiyle tanışmamıştı. Evet, şimdiki çocukların bize göre birçok avantajı var ama teknolojinin faydaları olduğu kadar çocukları asosyalleştirdiği de bir gerçek. Biz daha sosyal, daha somut bir ortamda büyüdük. Kardeşim yok ama kardeşim bildiğim kuzenlerimle beraber büyüdüm. Kısacası mutlu ve huzurlu bir çocukluktu benimki.
Sosyoloji okumuşsunuz. Sosyoloji okumak işinize yarıyor mu? Sosyoloji hayatın her alanında işime yarıyor. Bu bölümü okumuş olmaktan dolayı mutluyum; zaten bilinçli bir tercihti. Televizyona bir iş yapıyorsanız, sosyoloji bilmenin çok faydası var. Ne var ki, sosyologlar ülkemizde hak ettikleri yerlerde değiller. Tüm dünyada bu tam tersiyken, Türkiye'de yeterli çalışma alanlarının olmaması çok üzücü.
Siz 18 yaşındayken nasıldınız? 18 yaşında hepimiz biraz asiydik. Tabii ki ben de çok şeye karşı geliyordum. O yaşta insan dünyaya meydan okuyabilir; çünkü sadece kendi bildiğinin doğru olduğunu düşündüğü zamanlar. Şimdi düşünüyorum da, gerçekten her şeyin en doğrusunu anneler biliyormuş. İnsan tabii ki o zamanlar bunu fark edemiyor. Bir günlüğüm vardı, saatlerce odama kapanıp o günlüğüme her şeyimi yazardım. En yakın arkadaşım gibiydi. Büyüme süreci hem çok eğlenceli, hem de acılı oluyor maalesef.

HAYALPERESTİM

O zamanlar yaşanan aşklar daha mı saftı? Ben çok hayal kurardım, belki de daha çok hayallerimizde yaşardık. Evet daha saftı galiba. Henüz hayata çok bulaşmamışız, tek derdimiz hoşlandığımız çocuğu görebilmek... Bu çok saf, çok tatlı bir duygu. Bu öyle kalmıyor tabii ki. Hayat mücadelesi, yaşananlar derken büyüdükçe her şey daha da zorlaşıyor.

HEP HEDEFLERİM OLDU

Kamera arkasında çalışarak bu dünyaya adım atıyorsunuz. O zamanlar bugünü hayal edebiliyor muydunuz? Tabii ki, her zaman kendime bir hedef koydum. Açıkçası hiçbir şeyi tesadüfe bırakmadım. Emek vermeden, çok çalışmadan başarının geleceğini düşünmüyorum. Bugünleri hayal etmesem de her ne yapıyorsam en iyisini yapmaya çalışacağımı biliyordum.
Hayalperest biri misiniz? Evet, kesinlikle. Çocukluğumdan beri en sevdiğim şeydir hayal kurmak. Kafamda filmler çekerim her zaman.
Sosyal medyada çok büyük bir hayran kitleniz var. Hoşunuza gidiyor mu bu kadar popüler olmak? Benim için popüler olmak, başarılı olmak anlamına gelmiyor. Başarılıysam ve onlara bu anlamda ulaşabiliyorsam, mutluyum. Beni destekleyen, seven harika bir kitle var. Onların varlığı her zaman daha iyisini yapmak için teşvik ediyor beni. Bu anlamda çok şanslıyım gerçekten.

KENDİMİ DENEMEK İSTERİM

Nasıl bir karakter canlandırmak isterdiniz? Bunun için tek bir tip söyleyemeyeceğim. Sadece şöyle bir kıstasım var: Kendimi tekrarlamayacağım karakterleri canlandırmayı tercih ederim. Kendimi denemeyi seviyorum.
Canlandırdığınız karakterlerle empati kurabiliyor musunuz? Mesela 'Ben onun yerinde olsam şöyle davranırdım' diyor musunuz? Kuruyorum tabii ki. Kurmasam onu canlandıramam. Kendimi onun yerine koyduğumda da otomatik olarak kızdığım, keşke böyle yapmasa dediğim zamanlar oluyor elbette.
Oyuncu olmasaydınız şu an ne yapıyor olurdunuz? Kamera arkasında da mutluydum, yine bu sektörde olurdum. Oyuncu olmasaydım, yine işin mutfağında olmak isteyebilirdim.
Hande nasıl bir kadın? İnsanın kendisini anlatması zordur. Olduğum gibi göründüğümü düşünüyorum. Sevgiden ve samimiyetten beslenen bir kadınım.

HAKSIZLIK VE SAYGISIZLIĞA HİÇ TAHAMMÜL EDEMİYORUM
Modayla aranız nasıl? Önceliğim rahatlık aslında. Modayı takip ediyorum, okumayı sevdiğim birçok blog var. Fakat tam anlamıyla hayatıma taşımaktansa içinde nasıl rahat ediyorsam, modayı o şekle sokmayı tercih ediyorum.

MUTLU OLMAK İSTİYORUM

Diyelim ki setiniz iptal edildi ve karşınızda koskoca boş bir gün var; neler yaparsınız? Son zamanlarda beni en çok mutlu eden şey olurdu bu. Yetişmem gereken hiçbir şey olmadan düşünmeden sakin bir yerde kafa dinlemek isterim.
Sizi en çok ne sinirlendirir? Nelere katlanamazsınız? Bulunduğumuz dönemde beni sinirlendiren, üzen birçok şey var. Ama en başta haksızlık ve saygısızlığa tahammülüm olmadığını söyleyebilirim.
Bu hayatta nelerin peşindesiniz? Yaşam amacınız nedir? Öncelikle iyi bir insan olmanın peşindeyim. Kendimi ve çevremi mutlu etmek ve her ne yapıyorsam onun en iyisini yapmak istiyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgiden ve samimiyetten beslenen bir kadınım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN