Çanakkale'de 'Son Mektup' yazılıyor

Özhan Eren'in Çanakkale Savaşı sırasında yazılan bir mektuptan yola çıkarak çekmeye başladığı 'Son Mektup' isimli film; büyük zaferin 100'üncü yıldönümünü de selamlıyor

Giriş Tarihi: 19.7.2014
Yönetmen Özhan Eren'in ikinci filmi 'Son Mektup'un çekimleri Çanakkale'de sürüyor. Kültür Bakanlığı'ndan aldığı 750 bin liralık destekle bir rekora imza atan film, Çanakkale Savaşı sırasında yazılan bir mektubun hikayesini konu alıyor. Çanakkale'de tam 100 yıl sonra yeniden top seslerinin yükselmesine neden olan filmin başrollerini Tansel Öngel ve Nesrin Cavadzade paylaşıyor. Filmin hava sahnelerinin çekimlerini özel bir teknik kullanılarak gerçekleştiren yönetmen Özhan Eren, 1915 yılında savaşta kullanılan Türk, Alman, İngiliz ve Fransızlar'a ait dört adet savaş uçağını üç yıllık bir çalışmanın sonucunda yeniden imal ettirdiğini söyledi. Filmin hava görüntülerini özel bir stüdyoda, yeni teknolojiler kullanılarak çeken ünlü yönetmen, "Film için özel olarak hazırlattığımız donanımlı uçakların açık hava çekimlerini ise Çanakkale'de kurulan dev bir platoda gerçekleştireceğiz" dedi.

SAVAŞTA YAKINLAŞMA
Gelecek yıl 27 Şubat'ta vizyona girmesi planlanan 'Son Mektup'un konusu kısaca şöyle: Gönüllü olarak Çanakkale'ye giden ve orada tanışan Pilot Yüzbaşı Salih Ekrem ile Nihal Hemşire; bir yandan savaşın zorlu şartlarında koştururken, diğer yandan da Fuat isminde kimsesiz bir çocuğu korumak için birlikte mücadele ederler. Yüzbaşı Salih Ekrem, İngilizler'in bir hava baskını sırasında kimsesiz Fuat'ı kurtarır. Fuat, daha sonra Nihal Hemşire'nin kanatları altına sığınır. Bu olay Salih Yüzbaşı ile Nihal Hemşire'nin daha da yakınlaşmasına vesile olur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale'de 'Son Mektup' yazılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN