Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağdaş bir yaprak dökümü olacak!

Giriş Tarihi: 20.7.2014
Proje aşamasındayken ilk kez benim duyurduğum Erden Kıral'ın yeni filmi 'Gece'nin çekimleri, tüm hızıyla devam ediyor. Bu film, Erden Kıral'ın 12'nci uzun metrajlı filmi olacak. Çekimlerin çok keyifli geçtiğini söyleyen Kıral, çalışmalara bayram sonrasında da devam edeceklerini belirtiyor. Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat'ın bir karıkocayı, İlyas Salman'ın bir bar patronunu ve Vildan Atasever'in ise Nurgül Yeşilçay'ın kız kardeşini canlandırdığı filmde; 90'lı yılların sonunda evlerini boşaltıp büyük şehre taşınan Doğulu bir ailenin hayatı anlatılıyor.

ROLÜ İÇİN KULÜP KULÜP GEZDİ
Filmin hem yönetmeni, hem senaristi, hem de yapımcısı olan Erden Kıral, yapımı 'çağdaş bir Yaprak Dökümü' olarak özetlerken, "Bir ailenin çağdaş bir kentte yok oluşunu anlatıyorum" diyor. Kıral'ın favori oyuncusu Nurgül Yeşilçay da Doğulu bir bar kadını olan 'Gece' rolünün hakkını veriyor. Canlandıracağı karakter için pavyon pavyon gezen Yeşilçay, bunun haricinde de filmdeki rolü için Franz Ruppert'in 'Travma, Bağlanma ve Aile Konstelasyonları' kitabından yararlandığını ve bu kitabın en büyük yardımcısı olduğunu söylüyor.

YEŞİLÇAM'I UNUTMADI

Yapımcılığını Orçun Benli'nin yaptığı, başrollerinde ise Orhan Eşkin ve Bülent Çolak'ın rol aldığı 'Kanunsuzlar' filmi, 26 Eylül'de vizyona giriyor. Yapımcı Orçun Benli, filmi 'Yıkılmayan Adam', 'Malkoçoğlu' ve 'Silahlara Veda' filmlerinin yönetmeni Remzi A. Jöntürk'e adadı. Filmde üç Yeşilçam oyuncusu da rol alıyor. Bir dönemin tanınmış figüranlarından İhsan Gedik, Zafer Atlı ve Levent İnanır da filmde boy gösterecek

Günün Repliği: "Deliler mükemmel dava konularıdır. Konuşurlar ama kimse dinlemez." -'Shutter Island' (2010)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağdaş bir yaprak dökümü olacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN