Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Giymediklerini satıp Avrupa'yı geziyorlar'

İkinci el lüks ürünlerin satıldığı internet sitesinin kurucusu Melis Güçtaş, "Eski kıyafetlerini satarak sağladığı kazançla seyahat eden üyelerimiz var" diyor

Giriş Tarihi: 8.8.2014
Trendlerin sürekli değişmesi, bizleri her sezon alışverişe sürüklüyor. Ancak çoğu zaman heyecan içinde aldıklarımızı, bir sezon sonra kullanamıyoruz. Bu noktada tek çare, dolapta kullanılabilir eşyalar için yeni yerler açmak. Şubat ayında yayına başlayan Modacruz. com isimli internet sitesi; dolapta yer kaplayan aksesuvar ve kıyafetlerinizden kâr ederek kurtulmanızı sağlıyor. Sitenin kurucusu Melis Güçtaş ile bu projeyi ve kadınlara siteye ilgisini konuştuk:

AVRUPA'DA ÇOK YAYGIN

Amerika'da lise ve üniversiteyi okuduktan sonra hem Amerika'da, hem de Türkiye'de dijital pazarlama ve ürün yönetimi rollerinde çalıştım. İstanbul'a yerleştikten sonra Türkiye'deki lüks markaların yurt dışına oranla çok daha pahalıya satıldığını görüp Avrupa ve Amerika'da çok yaygın olan ikinci el lüks marka kavramına kafa yormaya başladım. Böylece bu alışveriş sitesini kurdum.
Siteyi düzenli olarak ben de kullanıyorum. Artık kullanmadığım ve elimde tutmak istemediğim ürünlerimi aktif olarak satışa sunuyorum. Aynı zamanda siteden alışveriş de yapıyorum. Örneğin en son piyasa değeri 800 lira olan Valentino marka stilettoları 130 liraya aldım.
Sonuçta hepimiz, her yeni sezonda büyük bir aşkla pahalı bir ürün alıyoruz. Ancak çoğu zaman o ürünü doğru düzgün kullanmadan bir kenara bırakıyoruz. Modacruz.com'un amacı; kadınların dolaplarında kullanılmadan bekleyen lüks ürünlere ikinci bir şans verip daha uygun fiyatlarla diğer kadınlara ulaşmasını sağlamak. Böylece bu alışverişte herkes karlı çıkıyor.
Sahip olduğunuz ürünleri satabileceğiniz birçok internet sitesi mevcut. Ancak Modacruz.com, yalnızca kadınlara özel ve bu sitede sadece modaya ait ürünler alınıp satılabiliyor. Ayrıca kadınlar için kullanıcı dostu ara yüzler ve güvenli bir alışveriş ortamı sunuyoruz.
Siteye ürün yükleyip satış gerçekleştirmeniz diğer pek çok siteye göre daha kolay. Ürünlerinizin fotoğraflarını çekip sitede oluşturduğunuz dolaba ekliyorsunuz. Ürün satıldığında kargoluyorsunuz. Alıcı, ürünü onayladığında satış kazancınız hesabınıza geliyor. Ürün teslim edilene ve sipariş onaylanan kadar ödeme Modacruz güvenli havuz hesabında tutuluyor. Böylece alıcı da korunuyor.
Sitemiz henüz çok genç bir site ve henüz beşinci ayını doldurmadan yatırım aldı. Şu anda 30 bini aşkın üyemiz bulunuyor. En yüksek satış rakamlarını; Louis Vuitton ürünler, lüks saatler ve gelinlik satışlarında yakalıyoruz.
Eski kıyafet ve aksesuvarlarını satarak sağladığı kazançla seyahat eden, spora yazılan veya tamamen dolabını yenileyen üyelerimiz var.
Ofisimiz Beşiktaş'ta. Teknoloji ve modayla yakından ilgilenen genç bir ekibimiz var. Victoria Beckham, zaman zaman dolabında kullanmadığı ürünleri internetteki bir platform üzerinden satışa çıkarıp bu satıştan elde edilen ürün bir vakfa bağışlıyor. Biz de, ikinci el ürün kültürünü yaygınlaştırmak için Türkiye'de benzer bir projeye öncülük etmek istiyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Giymediklerini satıp Avrupa'yı geziyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN