Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gardırobunuz sizİ yansıtıyor mu?

Giriş Tarihi: 9.8.2014
Okuldayken formayı kurallara uygun giymediğim için sürekli ceza alırdım, hatta ilkokuldayken bile! Okul formasının beni yansıtması gerekmediğini anlasam bile, karakterime uymayan bir şeyi giyinme fikri beni çıldırtıyordu. Günümüzde ise yine giydiklerimiz forma halini aldı! 80'lerde, 90'larda kıyafetler statüyü belirlerdi. Şimdi birinde görüp beğenilen şey tercih ediliyor. Aslında bir kadının, gardırobuna bakarak 'Bu dolap ruhumu yansıtıyor mu, bana hizmet ediyor mu?' demesi gerekiyor. Eğer giysilere sadece beden olarak oluyorsan; o dolap seni yansıtmıyor demektir. Başkası için giyinmek size hiçbir şey kazandırmıyor.

TAKIM ARKADAŞLARIM
20'li yaşlarda karşı cinsin ilgisini çekecek kıyafetlerle başlarsın, ardından 30'larda hemcinslerinin beğenisini kazanmaya çalışırsın, yaş biraz daha ilerlediğinde ise ancak kendinin önemli olduğunun farkına varır ve kendin için giyinirsin. Eğer bu zamanlamada Benjamin Button'ın hayatı gibi bir giyinme tarzınız olursa daha mutlu olursunuz. Ben gardırobuma tapınak gibi davranırım; takım arkadaşlarımdır benim onlar. Beni hasta olduğumda iyi gözükmem için destekleyecek renklere sahiptir içindeki kıyafetler. İki-üç kilo aldığımda beni daha uzun ve zayıf da gösterirler. Ve en önemlisi de kıyafetlerimi, karakterim hakkında benim yerime konuşan aksesuvarlar olarak görürüm. Bazen iş toplantıları için eski dostlarımı alırım dolaptan, bazen çaresiz çaresiz gece dışarı çıkmadan önce 'Ne giyinsem?' dediğimde, kendimi rockçı gibi hissettirecek bluzum bana göz kırpar askıların arasından. Yani dolabımdaki her şeyin zamanı gelir sezon içinde, hepsiyle bir-iki kere sahneye çıkar, beraber gösterimizi yapar ve döneriz kürkçü dükkanımıza. Hayatım boyunca hiçbir şeyi kendime forma yapmadım. Tüm formalara ve normlara karşı durdum kendimce, çünkü ben her zaman aynaya baktığımda keyif aldığım zaman rahat hisseden biri oldum.

ÇANTA DEYİP GEÇENLERE
Çantayı ister 34, ister 44 beden ol, kullanabilirsin. Çanta senin hayatını taşıdığın bir gardıroptur aslında; evin, araban, işin, masan gibi... Yani ona gözün gibi baksan iyi olur. Yeni sezonda ise çantanı modelinin dışında nasıl taşıdığın daha çok önem taşıyor. Şimdi çantayı kıvırarak ele takıp, 'O çanta öyle taşınır mı?' denilecek şekillerde taşımak trend. Hayata değişik yönden bakmanın bir örneği sanırsam bu moda. Yeni sezon çantalarda ise peluş, üzerinde dev taşların, büyük kemerlerin olduğu modeller çok moda. Ben desenli çantayı, monogramlı çantaya yeğlerim. Şu sıralar en beğendiğim İpek Haznedaroğlu'nun çantaları. Midnight Express'te gördüm aldım, siz www.ipekhaznedaroglu. com'dan da bakabilirsiniz.

PAZARDA DA TRENDY OLUN
Evplus.com.tr'de satılan pazar-market çantaları da çok güzel. Kim demiş pazarda da trendy olamazsın diye? İşte size bir pazarın ya da marketin gözdesi olmanız içinbir model. Laf aramızda; evde de çok dekoratif duruyor.

MÜKEMMEL FİKİR
Evet, siz de benim gibi uzun alışverişlerde temiz tuvalet sıkıntısı çekiyor musunuz? İşte çözüm Vitra'dan geldi; Nişantaşı'nın ve Bağdat Caddesi'nin göbeğindeki mağazalarında tuvaletlerini alışveriş tutkunlarına açmışlar. 'Sıkışanlar Vitra'ya' diyorum.

TülIN
Köylü elbisesi diye bilinen beyaz dantelli uzun bol etekli elbiseler 'IN'.

TülOUT
Şeker paketi görünümlü telefon kılıfları 'OUT'.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gardırobunuz sizİ yansıtıyor mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN