Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşilay Başkanı: Deniz Seki'yi piyasadan silin

Yeşilay Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman, uyuşturucu kullanırken yakalanan sanatçılar için çarpıcı ifadeler kullandı. Özellikle bonzai nedeniyle artan ölümler dikkatleri bir kez daha uyuşturucuyla mücadeleye çevirdi.

Giriş Tarihi: 21.8.2014 09:26 Güncelleme Tarihi: 21.8.2014 09:30

Yeşilay Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman, uyuşturucu kullanırken yakalanan sanatçılar için sert konuştu.

PİYASADAN SİLİN!

Karaman o sanatçılar için şunları söyledi; Basın kötü örnekleri mümkün olduğu kadar ekranlara çıkarmamalı. Mesela Tarkan için bildiğim kadarıyla mahkeme kararı yok ama Deniz Seki için var. Hiçbir insana ispat edilinceye kadar suçlu muamelesi yapamayız. Deniz Seki konusunda basına, kamuoyuna hatta menajerlere, ona iş verenlere düşen bu insanı piyasadan silmektir. Çünkü biz illegal bir iş yaptığı ispatlandıktan sonra hala toplum nezdinde bu insanı yüceltirsek o zaman kanunsuzluğu kötülüğü yüceltmiş oluruz gençlerin gözünde.. Mesela Kenan İmirzalıoğlu'nun sarhoş halleri ekranlarda gösterilmemeli.

İYİ ÖRNEKLER DE VAR

Tabi sanatçılardan iyi örnek olacak isimler de var. Mesela Çağla kubat, Sporcu ve düzenli bir yaşamı var. Onunla topluma özellikle gençlere ulaşmak isteriz. Kenan Sofuoğlu da öyle. Bu isimlerle ekranlar aracılığıyla kitlelere ulaşmalıyız.

Kaynak: Habertürk

Günaydın twitter

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşilay Başkanı: Deniz Seki'yi piyasadan silin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN