Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Lara Fabian kırmızı halıda hazırladığım tulumu giyecek'

Geçtiğimiz hafta Lara Fabian'ın imdadına yetişip ünlü şarkıcı için bir günde tuvalet tasarlayan Semih Doğruer, "Fabian giderken yanında da bir tulumumu götürdü" dedi

Giriş Tarihi: 22.8.2014
Geçtiğimiz hafta İstanbullu müzikseverlerle buluşan Lara Fabian, sahneye Semih Doğruer imzalı bir kostümle çıktı. Türkiye'ye getirdiği bavulları kaybolan Fabian, bir gece içinde kendisine bir kostüm hazırlayacak bir tasarımcı bulmalarını istediğinde Türkiye'deki danışmanları Doğruer'in ismini vermiş. Doğruer, Fabian için beyaz bir kostüm hazırlamış. Fabian, yine Doğruer imzalı ipek bir tulumu da Amerika'da bir kırmızı halı etkinliğinde giymek üzere yanında götüren ünlü şarkıcının konserinin ardından genç tasarımcıyla buluşup bu heyecanlı macerayı ve projelerini konuştuk:
1988 doğumluyum. Arel Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü mezunuyum. Mezun olur olmaz birçok tekstil ve tasarım firmasında çalıştım. Bir süre sonra da kendi tasarımlarımı modaseverlerle buluşturmaya karar verdim ve 2012'de Nişantaşı'nda kendi show-room'umu açtım.

BEŞ KİŞİ ARASINDAN...
Lara Fabian ile çalışmak ve bir tasarımımı bir dünya yıldızı üzerinde görmek tarifi zor bir mutluluk.
Bir aksilik eseri Fabian'ın kostümlerinin yer aldığı valiz kaybolmuş. Konserden bir gün önce de Türkiye'deki danışmanlarından kendisi için bir kostüm hazırlayacak tasarımcı isimleri istemiş. Couture dikim yapan beş tasarımcının ismini vermişler, o da tasarımları incelemiş ve beni seçmiş. Diğer isimlerden daha genç olmam dikkatini çekmiş, couture çalışmalarımı da beğenmiş ve bundan dolayı beni tercih etmiş.

BİZE STRES YAŞATMADI

Ekibimle kendisi için iki kostüm hazırladık. Bir gecede couture elbise hazırlamak inanılmaz stresli ve zordu. Tüm gece çalıştık.
Fabian'ın sahnede giydiği tuvalet ipek. Prova için odasına girdiğim vakit çok sıcak bir karşılama ile karşılaştım. Güzel bir sohbet sonrası provamıza başladık. Sahne elbisesini giydirdiğim vakit arka arkaya üç kez "Bravo" dedi.
Valizi kaybolmuş olmasına rağmen yaşadığı stresi kesinlikle bizlere yansıtmadı. Çok kibar ve olumluydu. Yanındaki herkese gülen gözlerle bakan birisiydi cidden. Her tasarımcı, hazırladığı kıyafet için böyle bir övgüyü almayı hayal eder.
Fabian için hazırladığım diğer kostüm bir tulum. Siyah ipek-satenden oluşuyor. Fabian, tulumu en kısa zamanda Amerika'da yapılacak bir kırmızı halı etkinliğinde giyeceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Lara Fabian kırmızı halıda hazırladığım tulumu giyecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN