Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sette mobbing yaşadım

Giriş Tarihi: 23.8.2014

Yaz sezonunda 'Oflu Hoca'nın Şifresi' ve 'Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı' isimli filmlerde rol alan Didem Balçın: Bu sektöre girdiğim dönemde rol aldığım bir işteki partnerim bana mobbing yaptı. Bu bana ders oldu, artık çok dikkatliyim

Bu yıl 'Oflu Hoca'nın Şifresi' ve 'Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı' adlı filmlerde rol alan Didem Balçın, TRT'de yeni sezonda ekrana gelecek olan 'Diriliş' isimli dizi için kamera karşısına geçti. Ünlü oyuncu, yeni sezonda Moda Sahnesi'nde sahnelenecek olan bir oyunun provalarına başladı. Didem Balçın ile hem rol aldığı sinema filmlerini, hem de yeni projelerini konuştuk...
Yaz sezonunu boyunca çalıştınız. 'Oflu Hoca'nın Şifresi' isimli filmde neden rol aldınız?
Seyircinin bilinçaltına seksi ve güzel roller oynayan bir kadın gibi kodlandım. Ben de istemeden buna alet oldum ve bu algıyı yıkmak istediğim için 'Oflu Hoca'nın Şifresi'nde oynadım.
Canlandırdığınız karakter nasıl biri?
Filmde, imamın karısı 'Asiye'yi oynuyorum. Biraz şive yaptım.
İmamın karısı cazibeli olamaz mı?
Her kadın güzeldir ve her kadının içinde biraz seksilik, cazibe ve albeni bulunur ama filmde canlandırdığım karakter öyle bir kadın değil. Böyle bir kadını oynayabileceğimi göstermek için rolü kabul ettim.

'İLKER AYRIK GERÇEK KOCAM GİBİ'
Rol aldığınız iki filmin vizyon tarihi çakışacak mı?
Hayır, artık ona çok dikkat ediyorum. Çünkü geçen sene 'Açlığa Doymak' ve 'Çakallarla Dans 2' aynı gün gösterime girmişti. Vizyon tarihi tabii ki benim elimde olan bir şey değil ama aralarında iki-üç ay olacak. 'Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı' 5 Aralık'ta gösterime girecek.
'Çakallarla Dans' serisinin üçüncü filmi nasıl oldu?
İkincisinden çok daha iyi oldu. Murat Akkoyunlu'nun oynadığı 'Hikmet', Derya Şensoy'un canlandırdığı dilsiz kıza aşık oluyor. 'Hikmet'in arkadaşları, aşıklara destek olacak.
Yeniden aynı ekiple çalışmanın avantajını yaşadınız mı?
Tabii ki. Çok eğlenceli bir ekip olduk ve çok iyi anlaşıyoruz. Serinin 10'uncusu çekilse yine oynarım. Sette kahkaha hiç eksik olmadı. Herkes birbirini tanıdığı için çekimlerde çok rahattık. İlker Ayrık, kocamı oynuyor. Gerçek kocam olsa o kadar rahat edemem. Sanki o benden bir parça. İlker'le oynamam çok büyük şans çünkü her sette her oyuncuyla aynı elektriği alamıyorsun.
Oyuncular, rol aldıkları samimi sahnelerde birbirlerinden etkileniyor mu?
Böyle bir şey olmaz, olmamalı. Bugüne kadar o tür yakınlaşma sahnelerinde çok rol aldım ama partnerimle arama ne yastık koydum, ne de başka bir şey. Ben sette başka biri oluyorum. Samimi ve yakın sahnelerde karşımdakinin partnerim olduğunu unutmam ve bunu iş icabı yaptığımı sürekli kendime hatırlatırım. Sahne nasıl iyi olacaksa, ona göre davranıyorum.
Size karşı farklı yaklaştığını hissettiğiniz bir partneriniz oldu mu peki?
Oldu. Bu sektöre girdiğim dönemde rol aldığım bir işteki partnerim bana mobbing yaptı. Bu yaptığı çok çirkindi. Bu bana ders oldu; artık çok dikkatliyim. 'Böyle bir şeyi asla yaşamam' diye bilinçaltıma koydum. O yüzden bu konudaki tutumum böyle net.
Size bunu yapan kimdi?
Tabii ki adını asla söylemeyeceğim. Üstelik bu sadece bana değil, genel olarak sete yapılan bir şeydi.

ANGELINA JOLIE'YE BENZETİLMEK GÜZEL

'Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı'da oynadığınız bazı sahnelerde giydiğiniz deri kıyafetlerle Angelina Jolie'nin oynadığı 'Tomb Raider'e benzediğiniz basına yansıdı. Bununla ilgili bir şey söyleyecek misiniz?
O filmin sürprizi. Bu yüzden bahsetmeyeyim. O kıyafeti ilk giydiğimde herkes ona benzetti. Angelina Jolie'ye benzetilmek çok güzel. Güzel bir kadın sonuçta. (Gülüyor) 'Tomb Raider' kostümlerini ilk giydiğimde çok heyecanlandım ama deri kostümün çok bunalttığını da söylemeliyim. Kendimi süper kahraman gibi hissettim. Seviyorum o tür aksiyon işlerini.
O tarz bir rolle aksiyon filmine oynamak ister misiniz?
Çok isterim ama Türk değil, Hollywood yapımı olmasını isterim. Çünkü Türkiye'de iyi aksiyon filmi yok.

SELCAN HATUN'U OYNUYORUM

Rol aldığınız diziden ve tiyatro oyununuzdan bahsedebilir misiniz?
TRT'de yayınlanacak 'Diriliş' adlı dönem dizisinde oynuyorum. Ertuğrul Gazi'nin hayatını anlatan dizide 'Selcan Hatun'u oynuyorum. Rolüm için at binme ve ok atma dersleri alıyorum. Dizi hakkında daha fazla detay veremem. Tiyatroda ise yeni sezonda Mert Fırat ve Volkan Yosunlu'yla Moda Sahnesi'nde aynı sahneyi paylaşacağım.

'GULYABANİ' HAYAL KIRIKLIĞIYDI

Rol aldığınız 'Gulyabani' isimli film gişede başaralı olamadı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
'Gulyabani' filmi benim için hayal kırıklığıydı. Benim için acı bir tecrübe oldu. Çünkü sinema filmlerinde kağıt üzerinde görünenle ortaya çıkan çok farklı olabiliyor. Sinemada hiçbir şey hayal ettiğin gibi olmuyor.
Filmde yer almaktan neden rahatsız oldunuz?
Beklediğim gibi çıkmadı. Korku filmi seyredemeyen biri olarak bunun tekniğini öğrenmek için o filmde yer aldım. Türkiye'de ilk olacak diye lanse edildi. İzlerken çok tatmin olmadım. Korku filmlerinde oynamam için teklifler geldi. Zaten korkak bir insanım, kabul etmedim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sette mobbing yaşadım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN