Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıllar geçtikçe ergenleşiyorum

Kaçak' dizisinin 'Merve'si Begüm Birgören, ilginç bir itirafta bulundu: Yıllar geçtikçe daha ergenleşiyorum sanki. Risk almayı daha çok sever oldum ve kaygılarım büyük ölçüde azaldı

Giriş Tarihi: 24.8.2014
Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nden mezun olan Begüm Birgören, ATV'de yayınlanan 'Kaçak' isimli dizide 'Merve' karakterini canlandırıyor. 13 yaşından bu yana oyunculuk yapan Birgören, bugüne kadar 15'e yakın dizide rol aldı. Yaz tatilini ABD'de geçiren Begüm Birgören, Harper's Bazaar dergisine hakkında merak edilenleri anlattı:

BELLİ BİR RUTİNİM YOK
'Kaçak'ta canlandırdığım 'Merve' karakteri ile şartlarımız o kadar farklı ki; ikimizin arasında uçurumlar var. Onun mafyanın içinde silahlarla, güç savaşlarıyla, para dinamikleriyle çevrili bir hayatı var. Ayrıca can güvenliği söz konusu. Ama neticede o da bir kadın ve kendini çevreleyen erkek egemen dünyanın içinde hayatta kalabilmek için çok güçlü olmak zorunda.
Benim belli bir rutinim yoktur. Bir dönem at binerim, bir dönem cam boyarım, bir dönem tişört yaparım...
O kadar çok hayalim var ki... Keşke güzellik yarışması adayları kıvamına gelmeseydim. Hayatta her ne yapacaksam, dünyanın gidişatının değişmesine katkım olsun isterim. Bu; bir filmle insanların algısını bir yöne çekmek, bir şeyleri hatırlamalarını ya da fark etmelerini sağlamak olabilir. Özellikle açlığın ve savaşların bittiğini görmeyi çok isterdim.
Yıllar geçtikçe daha da ergenleşiyorum sanki. Risk almayı daha çok sever oldum ve kaygılarım büyük ölçüde azaldı. İçimde, 'Ne olabilir ki?' diye bir his var.
İnanıyorum ki bir gün bir çocuğum olacak. Hayatımda bir şeyler, bir zaman sonra evrilip değişecek. Ama ne bunu kovalıyorum ne de bekleyerek yaşıyorum.

GENÇLİKTE HAYAT ZOR
Yıllarca kendimden çok çektim. Kendimle ilgili hiçbir şeyi beğenmeme, tatmin olamama, kendimi yeterli hissedememe gibi bir hastalığa yakalanmıştım. Ama zamanla birtakım mevzulara aklım erdi ve ruhum huzur buldu. Galiba tatminsizliklerim yüzünden akli dengem zaman zaman yerinden çıkıyordu. Artık sonsuz bir dinginlik abidesi olarak etrafta dolaştığımı söyleyemem ama çok değiştim. Gençlikte hayat çok zormuş!
Eğer mükemmeliyetçi olmasaydım hayatım daha kolay olurdu. Keşke dünya bu kadar şakasız ve acımasız bir yer olmasaydı.

AŞKLA İLGİLİ CEVABIM OLMADI

İlişkilerim hep uzun sürdü ama yaşananlardan pek ders çıkarabilen biri değilim. Bazen hayallerin farklılığı, bazen egoların çatışması, bazen içinizi soğutacak tek bir hareket bile ilişkiyi bitirebiliyor. Bir gün, 'Hayır, istemiyorum' noktasına geliveriyorum. Zaten aşkla ilgili hiçbir cevabım olamadı benim.
Aşk olmadan tutku olabiliyor mu, bilmiyorum. Esas olan; hayatı güzelleştirip kolaylaştıracak biriyle olmak. Yüzünü güldürsün yeter!

SADECE DÜNYALI GİBİ HİSSETMEK İSTEDİM

Yaz tatilimi ABD'de geçirmeye karar verdim. Çünkü uzun bir süredir evimden uzak bir yerde zaman geçirmek istiyordum. Başka bir yerin yerlisi gibi olmayı, sadece dünyalı hissiyatıyla yürüyebilmeyi hayal ediyordum. İşim gereği çok uzun tatiller yapamıyorum. Kışın tempom yoğun olduğu için kaplanların peşinden koşup çöllerde kalabileceğim tatiller yapamıyorum. Ya da yanardağları seyretmeye gidemiyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıllar geçtikçe ergenleşiyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN