İstanbul'un Soho'su olacak!

Giriş Tarihi: 29.8.2014
Geçtiğimiz günlerde Topağacı'ndan Teşvikiye Camii'ne doğru yürürken Ekin Ergök ile karşılaştım. Ekin; oyuncu Hatice Aslan'ın oğlu ve iyi bir DJ. House Cafe bünyesinde garsonluk tecrübesi de olan Ekin, aynı zamanda yeme-içme sektörüne oldukça hakim. Bugünlerde ortağı Orhan Aşıcıoğlu (lise yıllarından beri en yakın arkadaşı) ile birlikte ortak hayallerini gerçekleştirmek üzere harıl harıl çalışıyorlar.
Şakayık Sokak üzerinde açacakları Union 22 isimli mekanda amaçları; yaşadıkları mahallede, tüm dostlarıyla keyifli vakit geçirip 'sokak yemekleri'nden esinlenerek oluşturdukları mönüdeki lezzetleri tadabilecekleri bir ortam yaratmak. Sokak yemekleri biliyorsunuz ki dünya yeme-içme trendlerinde baş sırada geliyor.

MEKAN İKİ KATLI OLACAK
Mekanın giriş katındaki barda dilerseniz kokteylinizi yudumlayıp ya da Ufuk Onur Tapan'ın yarattığı konsept butikte (Nice Things for Nice Boys) satılan tasarım ürünlerinden alabileceksiniz.
Mekanın alt katı ise bambaşka bir dünya olacak. Orası 'gizli ve sıra dışı' bir eğlence vâdedecek; gecenin ilerleyen saatlerine kadar dans edebileceğiniz mini bir kulüp olacak. Biliyorsunuz, bu da bir dünya trendi; biz de bağrımıza bastık. Özellikle Emirgan La Boom'un Gizli Kalsın'ından sonra gizli gece kulüpleri pek revaçta. Eylül ayının ortalarında hizmete girecek olan mekan için mahalleli beklemede.
Ekin ile yollarımızı ayırırken heyecan içerisinde bir çift yanımıza geldi.
Ekin "Onlar da yeni bir mekan açıyorlar Topağacı'nda" diye fısıldadı.

RUS İHTİLALİ YAŞANACAK!
Bu heyecanlı çiftin peşine düşüp mekanlarını keşfe gittim... Topağacı'ndaki Divine'ın karşısında yer alan bir gastropub'ın inşaatına götürdüler beni. Mekanın ismi de oldukça ilginç:
Kozmonot! İsmin ilham kaynağı; 1934-1968 yıllarında yaşayan ve uzaya ilk giden insan Yuri Gagarin. Genç girişimciler hikayelerini anlattılar: "Mekan soğuk savaş dönemini konu alan tematik bir mimariye sahip olacak.
Burada kahvaltı da olacak, barda servis edilen akşam yemekleri de..." Mekanda akşam 21.00'den 02.30'a kadar kokteyller ile demleneceğiz. Kozmonot'un Belçika biraları da bir şahane!
Mekan sahipleri, Kozmonot'un inşaatı tamamlanmadan 6 Eylül'de bir şantiye partisi düzenleyecekler; sloganları ise 'Biranı kap gel!'

NİŞANTAŞI'NA YENİ SOLUK
Evet, bugünlerde bizim mahalleye bir haller oluyor... Nişantaşı bugüne kadar irili ufaklı butikler ile bilinirken şimdilerde yeme-içme sektörüne yatırım yapacak gençler ile anılıyor. "Biz İstanbul'un Soho'sunu yaratacağız" diyen gençler, mahallenin dinamik ruhuna yeni bir soluk getirecek. Bakalım bu gelişmelerden sonra mahallede neler yaşanacak ?

Bodrum efsanesi!


Bodrum tatilimin son haftasında Mandarin Oriental Hotel içerisinde yer alan Juju Beach by Babylon'da Ahu Tuğba, Banu Alkan ve Salih Güney ile beraberdim. İşte bu üçlünün sohbetinden ağıma takılanlar:
St.Tropez'den yeni dönen Banu Alkan, tatil ve alışveriş anılarını anlatmakla bitiremedi. Ayrıca önümüzdeki günlerde çıkaracağı 'Parfüm' isimli yeni albümünün heyecanını yaşıyor.
Ahu Tuğba; Miami'de okuyan kızı Anjelik ile babası arasındaki ufak çaplı krizi telefonla çözmeye çalıştı.
Salih Güney'in keskin bakışlarına hayran olan kadınlar, fotoğraf çektirmek için çabaladı. Güney ise star enerjisinden bir gram dahi kaybetmedi.
Ahu Tuğba, Banu Alkan'a "Banu'cum seni hep kıskandığımı sandılar. Biz birbirimizi hep sevdik; ne kıskançlığı" deyip maziye dokundurdu.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'un Soho'su olacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN