Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100'üncü yıla yakışacak bir kutlama geliyor

Giriş Tarihi: 30.8.2014
2014- 2015 tiyatro sezonu açılmak üzere... Geçtiğimiz hafta 143 oyunu seyirciyle buluşturacağını açıklayan Devlet Tiyatroları'nda, usta isimlerin eserlerine ağırlık verilmesi dikkat çekmişti. Yeni oyunlar arasında Tarık Buğra'nın 'Osmancık'ı, Necip Fazıl Kısakürek'in 'Sabır Taşı'sı, Turgut Özakman'ın 'Töre'si ve Neşet Ertaş'ın anlatılacağı 'Neşe, Dert, Aşk-Neşet Ertaş' gibi oyunlar öne çıkıyor.

8 EKİM'DE 'PERDE' DİYOR

Bu yıl 100'üncü yılını kutlayan Şehir Tiyatroları'nın oyunları da çok merak ediliyor. Şehir Tiyatroları'nın Genel Sanat Yönetmenliği görevine getirilen Erhan Yazıcıoğlu'nun öncelikli hedefi 100'üncü yıla yakışır bir kutlama yapmak.
Yazıcıoğlu bu konuyla ilgili şöyle konuşuyor:
"Maalesef şimdiye kadar hiçbir şey yapılmadı. Biz bunu son üç aya sıkıştıracağız ve bunu 2015'e de yayacağız. 17 Kasım'da çağdaş bir gösteriyle 100'üncü yıl kutlamalarını başlatacağız. Yerli ve yabancı önemli müzikallerden oluşan bir repertuvarı, Türkiye'nin önde gelen oyuncularıyla sahneye taşıyacağız."
Yazıcıoğlu; yeni dönemde Sezai Altekin, Cihan Ünal, Zihni Göktay gibi ustaları sahneye çıkaracağını, 'Kerbela', 'Cibali Karakolu', '12 Öfkeli Adam' gibi oyunların repertuvarlarında olduğunu açıkladı.
Yeni sezon repertuvarını 10 Eylül'de açıklayacak olan Şehir Tiyatroları, 8 Ekim'de perdelerini açacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100'üncü yıla yakışacak bir kutlama geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN