90 dizide rol alacak başrol oyuncusu yok

Giriş Tarihi: 6.9.2014

Ünlü yapımcı Şükrü Avşar, dizi sektörünün sorunlarını anlattı: 90 tane dizi var ama bu dizilerde oynayacak başrol oyuncusu yok

Çok genç yaşlarda sinemaya adım atan Şükrü Avşar; 'Babam ve Oğlum', 'Salkım Hanım'ın Taneleri', 'Hemşo', 'Kolay Para' ve "Evim Sensin' gibi gişe rekorları kıran pek çok filmin yapımcılığını üstlendi. Ayrıca 'Çemberimde Gül Oya', 'Kırık Kanatlar', 'Ihlamurlar Altında', 'Yer Gök Aşk', 'Lale Devri' ve 'Bugünün Saraylısı' gibi izlenme rekorları kıran dizilerin yapımcığını yaptı. Şükrü Avşar; film ve dizi sektöründeki tecrübelerini Filmstudio dergisine anlattı:

ÖNCÜ OLMAK İSTERİM
Yaptığım işe güvenmiyorsam, o işe başlamıyorum. 'Önce ben bunu satayım, kanaldan para alayım, kendimi garantiye alayım' diye bir düşüncem yok. İnandığım bir iş ise yatırımını yapıyorum, sonra da: "Gelin arkadaşlar bunu izleyin, ben bunu yaptım, beğenirseniz alın" diyorum. Bütün işlerimde genelde böyle çalışıyorum.
'Kâbuslar Evi' projemiz denemeydi. 13 bölüm çektim, sonra yayına verdim. Çok başarılı olmadı ama hâlâ o işi değerlendiriyorum. Böyle yapılması gerekiyor. Belki bu sektöre 'öncü' olurum diye böyle bir çalışma yaptım.
Oyuncunun daha önceki işlerine bakıp o karaktere çok uyup uymadığını analiz etmeye çalışıyorum. Oyuncu seçerken en önemli kriterim ise oyuncunun ahlaki değerlere önem vermesi.

ÖZCAN AZİMLİ
Bir oyuncunun Oscar alması, o oyuncunun çok başarılı olduğu anlamına gelmiyor. Oscar alan oyuncuların da aslında doğru projede, doğru karakterle buluştuklarına inanıyorum. Bizim oyuncularımıza da imkan verilse aynı başarıyı yakalayabileceklerine inanıyorum.
Yapım sektörünün o kadar çok sorunu var ki... Türkiye'de 90 tane dizi var ama o dizilerde oynayacak başrol oyuncusu maalesef yok.
Nuri Bilge Ceylan'ı kendi dalında çok başarılı buluyorum. Filmleriyle yurt dışında bizi temsil ediyor ve gururlandırıyor.
Özcan Deniz'in azmini, başarısını, çalışkanlığını çok beğeniyorum ve takdir ediyorum. Tembel değil, sürekli kendini geliştiriyor. Her filmi bir öncekinden daha iyi. İlerisi açık, bence çok iyi olacak. Bu durum, benim açımdan çok iyi olmuyor. Çünkü bana çok büyük filmler yapacak. Filmler maliyetli olacak ama olsun; onun canı sağ olsun.
Tuncel (Kurtiz) Abi duayendi, hiçbir oyun olmasa bile kendine alan çıkaran birisiydi. Allah rahmet eylesin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
90 dizide rol alacak başrol oyuncusu yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN