Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oyuncu olmasam rallici olurdum

ATV'nin yeni dizisi 'Kalp Hırsızı'nın 'Defne'si Mine Tugay: Adrenaline bayılıyorum. Oyuncu olmasaydım rallici olurdum; hızlı araba kullanıyorum. Şimdi kitesurf'e merak sardım

Giriş Tarihi: 6.9.2014
Duygulu, zarif, kırılgan, düşünceli ve birikimli... Oyuncu Mine Tugay, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk bölümü mezunu. Tugay, oyunculuk üzerine yüksek lisans da yapmış. Yaklaşık 15 dizi, 12 tiyatro oyunu ve beş sinema filminde rol alan ünlü oyuncu, şimdilerde ATV'de yayınlanan 'Kalp Hırsızı' isimli dizide 'Defne' isimli bir kadını canlandırıyor. 'Defne'; çocuğuna babasının uzaklarda bir yerde yaşadığına dair masallar uydurmuş, onu yalnız başına büyütmeyi göze almış bir kadın. Ancak evdeki antikayı çalmak üzere giren hırsız hayatını tamamen değiştiriyor. Mine Tugay, Harper's Bazaar dergisine hakkında merak edilenleri anlattı:

GERÇEK İNSANLARI ÖZLÜYORUM
Kariyerimdeki dönüm noktam; DOT Tiyatrosu'nun sahnelediği 'Karatavuk' isimli oyundaki performansımla 2009 Lions ve Afife Tiyatro Ödülleri'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülü almam. Cüneyt Türel gibi büyük bir ustayla karşılıklı oynamıştım. Onun gibi gerçek insanları çok özlüyorum.
ATV'de yayınlanmaya başlayan 'Kalp Hırsızı', sıcak bir aile dizisi. Çocuğunun mutlu ve sağlıklı yetişmesi için ona babasıyla ilgili fantastik hikayeler anlatan 'Defne' isimli bir kadını canlandırıyorum. İşin tatlı yanı, sonunda kendisi de anlattığı hikayelerdeki gibi fantastik bir durumun ortasına düşüyor ve oğlu 'Bora' için her şeyi göze alıyor.
Beni 'aşık olunası kadın' diye tarif etmeleri ne kadar tatlı! Aşık olunacak bir kadın nasıl olur bilemem. Ancak bana göre; kendine güveni tam, ne istediğini bilen, uyumlu davranan ama karakterinden de ödün vermeyen, neşeli, sevgi dolu bir kadın aşık olunacak biri olabilir.

SANATÇI HEYECANLIDIR
Adrenaline bayılıyorum. Oyuncu olmasaydım rallici olurdum. Hızlı araba kullanıyorum. Şimdi kitesurf'e merak saldım. Altı yıldır pilates yapıyorum, bir de modern dans hocası Burcu Yüce'den dans dersleri alıyorum.
Stratejilerle ve hesaplarla arasına mesafe koymuş biri olarak, hayat beni daha fazla incitiyor. Ancak bir oyuncunun en önemli malzemeleri aklı ve duygularıdır. Biri eksilirse motor bozulur. O yüzden incinmeme rağmen duygularımdan fedakarlık edemem.
Erkeklerin netliği, olayları dallandırıp budaklandırmadan ele alabilme yeteneklerinin, biz kadınlarda da olabilmesini isterdim. Beni bir erkeğin yanında durmaya ikna eden en önemli şey, güven duygusudur. Bir erkeğin beni sahiplendiğini hissedersem, yanında güvende olduğumdan eminsem kolayca gitmem.

BENİM İÇİN YAZ DEPRESİFTİR

Ben çalışmaya doyamayan bir işkoliğim ve bunu da pek sağlıklı bulmam. Üzerimdeki yorgunluğu atmak için bu yaz tatil yaptım.
Tatil için gittiğim İskoçya'daki Moher kayalıklarına vuruldum. İskoçya'ya zaten toptan aşık oldum.
Eylül ve Ekim, bana yazdan daha umutlu gelir. Benim için yaz depresiftir, sonbahar ise pozitif. Çünkü sinema, tiyatro, şehir ve ev daha fazla anlam kazanır; her şey bana daha gerçek gelir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyuncu olmasam rallici olurdum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN