Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yonca Evcimik'ten sert açıklama

Giriş Tarihi: 10.9.2014 14:12
Hande Yener ile Berksan'ın birlikte düet yaptığı 'Haberi Var mı?' şarkısı ortalığı karıştırdı. İkilinin, ilk kez Yener'in Harbiye Açıkhava konserinde söylediği şarkıyı dinleyen Yonca Evcimik, Twitter'da kendi şarkısının linkini verip "Haberi Var mı?'nın orijinalini dinleyin arkadaşlar." diye yazmıştı. Evcimik'in bu tweet'inin ardından Hande Yener, şöyle yazmıştı: "Salça mı desem, turşu mu desem... 'Haberi Var mı?' şarkısı patlamaya başlamış anlaşılan. Berksan; düşmanların kızmış." Bunun üzerine Berksan ise Yener'e "Şarkıyla beraber patlayanlara şaşırıyorum" diye yanıt vermişti.

İşte Yonca Evcimik'in bunun üzerine yaptığı açıklama...

"Yonca Evcimik 15." isimli albümümdeki "Burası İstanbul" şarkısı iddia edildiği gibi arak değildir!

Bu beste, beste sahibinin rızası doğrultusunda albümde yer almıştır. Kaldı ki; albümde Okay Barış'ın dışında Serdar Ortaç, Barlas Erinç, Serhat Tekin, Murat Aydemir gibi müzisyenlerin de eserleri bulunmaktadır. Albüme "full albüm Arak" yakıştırması yapılarak benim kişilik haklarıma saldırı yapıldığı kadar diğer söz yazarı ve bestecilere de saygısızlık yapılmaktadır.

Müzikte seviyeli rekabet iyidir. Ancak bu rekabetin hakaretamiz boyutlara ulaşmaması gerekir. Herkes "haddini ve sınırlarını bilmeli". Her zaman olduğu gibi duruşuma yakışmayan polemiklere girmiyor ve Bu şahsı muhatap kabul etmiyorum.

Bu konudaki tüm haklarımı, Avukatım Ayşegül Mermer aracılığı ile kullanıyorum. Avukatım bu gün itibariyle yasal işlemleri başlatmıştır. Başlatmış olduğumuz tüm yasal işlemlerle ilgili olarak detaylı bilgileri kendisinden alabilirsiniz.

Sevgilerimle
Yonca Evcimik

Günaydın twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yonca Evcimik'ten sert açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN