Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maskeli baloyla başlayan, halayla biten cemiyet düğünü

Giriş Tarihi: 15.9.2014 13:32
Eylül'de Alaçatı

Deniz eksenli turizmin ikinci plana düştüğü Türk turizm çeşitliliğine en önemli örneklerden biridir Alaçatı. Farklı bir havası, bohemliği anlatması zor bir ruhu vardır bu şirin rüzgarlı beldenin. Fakat her popüler olan turizm bölgesinin başına geldiği gibi 'eski havası yok' ile başlayan cümleler Alaçatı için de yavaş yavaş söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde müdürüm Özgür Yici'nin odasında bilinen Alaçatı sevdalılarının ilk isimlerinden mesleki büyüğüm Haşmet Babaoğlu vardı. Yıllarca yazılarıyla, geniş kitlelerin beldeyi tanımasını, sevmesini sağlayan Haşmet Abi de vazgeçmeye hazırlanıyor Alaçatı'sından. Gereksiz popülerliği ve 'omuzu düşük abilerin' yavaş yavaş buraya yerleştiğinden şikayetçiydi Haksız da sayılmaz hani! Köy içindeki mimari konsept korunmayı başarsa da buranın bohem havasına uymayan mekanların açılmasıyla zamanla Alaçatı ruhu yara aldı. Bu olumsuzlukların tamamen yok olduğu Alaçatı'nın en keyifli sezonu an itibarıyla başladı. Hem de sokaklarında 'güzel adamlarını' bolca görebileceğiniz bir mevsim...

Fırsat bu fırsat geçen hafta içi yolumu düşürdüm Alaçatı'ya! Sezonunda bitmesiyle, bol bol bu yazın kritiğini yapabildik her köşede! Genelde ters rüzgar nedeniyle istenilen popülasyonu sağlayamayan Port Alaçatı mekanları bu yıl eğlence için önemli adreslerden biri oldu... Club 29, İzmir kökenli Tren ve kısmen eski lezzetini aratan Ferdi Baba Port genelde dolu günler geçirdi.

Meyhane Şerefe'nin yükselen hesapları

Köyün içinde ise Meyhane Şerefe kapasitesini ikiye katlamasına rağmen her daim full rezervasyon çalıştı. Fakat hesaplardaki anormal yükseliş herkesin dilinde. Marka, alternatif bir mekan açıldıktan sonra müdavimlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.

ARKADAŞINA GÖNDER
Maskeli baloyla başlayan, halayla biten cemiyet düğünü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN