A Spor'dan yayın hayatına iddialı bir başlangıç

Sporun tüm branşlarını ekrana getirecek olan A Spor, bugünü yarına bağlayan gece yayın hayatına geçiyor. Kanalda usta isimler, futbol ve diğer spor branşlarında yaşanan gelişmeleri değerlendirecek

Giriş Tarihi: 17.9.2014
Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yepyeni bir televizyon yayın hayatına başlıyor. Adı A Spor... Bugünü yarına bağlayan gece deneme yayınına başlayacak olan A Spor; Türksat 4A uydusundan, Türksat 4A Uydusu Frekans: 12053 Mhz Symbol Rate: 27500 Polarizasyon: H (Yatay) FEC : 5/6 bilgileri kullanılarak ve Digitürk 88'inci kanaldan izlenebilecek. Kanalda Türkiye Kupası maçlarının yanı sıra, Süper Lig heyecanı futbol dünyasının usta isimleriyle aktarılacak. Futboldan basketbola, voleyboldan motor sporlarına kadar tüm spor branşlarından naklen yayınlar, özel programlar ve röportajlar ekrana gelecek.

GÜNDEMİ ELE ALACAKLAR

A Spor, her sabah 07.00'de 'Sabah Sporu' programıyla güne 'merhaba' diyecek. Hafta içinde Ceyla Büyükuzun'un, hafta sonunda ise Mustafa Göksu'nun sunumuyla yayınlanacak olan programda; haberler, gazete başlıkları, bir önceki günden yansıyan gelişmeler, yeni günün gündemi, gelişmelere ilişkin yorum ve analizler ekrana gelecek. Her sabah usta bir spor yorumcusu, günün olaylarını ve gündemdeki gelişmeleri değerlendirecek.

SON HABERLER

Günün tam ortasında sporun gündemine ve sıcak gelişmelere ilişkin tüm başlıklar 'Spor Ajansı'nda olacak. Türkiye'nin dört bir yanından canlı yayınlar, telefon bağlantılarıyla 'Spor Ajansı'nda izleyiciyle buluşacak. Program her gün saat 12.00'de yayınlanacak.

USTA YORUMCULAR EKRANDA

Kanalda hafta içi her gün saat 20.00'de 'Futbol'a' yayınlanacak. Programda; Levent Tüzemen, Gürcan Bilgiç, Turgay Demir, Olcay Çakır, Bülent Timurlenk ve Haldun Domaç gibi usta yorumcular Süper Lig maçlarından milli maçlara kadar futbol gündemini değerlendirecek.

'EKRANDA YENİ DÖNEMİN HABERCİSİ OLACAĞIZ'
Kanalın spor müdürü Serkan Korkmaz, A Spor'la ilgili şöyle konuştu: "A Spor'un yayın hayatına girmesi Türk medyası ve Türk sporu açısından, olumlu anlamda bir kırılma noktası olacak. Yeni bir soluk, yeni bir dönemin habercisi olacak."

'İZLEYİCİYE SPORUN GÜZEL YÖNÜNÜ GÖSTERECEĞİZ'
Kanalın spor müdürü yardımcısı olan Ender Bilgin de, A Spor'la ilgili olarak, şunları söyledi:"A Haber, spor yayıncılığına yeni bir soluk getirecek. Doğru, objektif ve dürüst yayıncılık ilkelerinden taviz vermeyeceğiz. Bir yandan deneyimli, diğer yandan genç ama idealist isimleri bir araya getireceğiz. İzleyiciye sporun temiz ve güzel yönünü göstereceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
A Spor'dan yayın hayatına iddialı bir başlangıç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN