Filmin şeytani karakteri beni heyecanlandırdı

'Kanunsuzlar' filminde katil 'Cengo'yu oynayan Bülent Çolak: Bir proje geldiğinde beni en çok heyecanlandıran şey; karakterin derinliğidir. Filmin şeytanı olan 'Cengo' da derinliği olan biri

Giriş Tarihi: 19.9.2014
Barış Erçetin'in yönettiği, Orçun Benli'nin yapımcılığını üstlendiği, Bülent Çolak, Orhan Ekşin, Umut Temizaş'ın rol aldığı 'Kanunsuzlar' filmi, bugün vizyona giriyor. Yapımcı Orçun Benli, filmle ilgili şunları anlattı:
'Kanunsuzlar', hayat tarafından örselenmiş iki arkadaşın yol macerasını ve bu macera sırasında ego patlamaları ile hayatlarının nasıl bambaşka bir yöne kaydığını anlatıyor.
Adapazarı yolu boyunca birçok insanı öldüren gerçek bir seri katilin filmini yapma düşüncemiz vardı. Bu sohbetlerden birinde senarist Kerem Topuz ile somut adımlar attık.
Seyirciyi temposu çok yüksek bir macera filmi bekliyor. Samimi, doğal ve stilize bir film olduğunu söyleyebilirim.
Yeni projeler çekmeye devam edeceğim. Önümüzdeki sene, Haziran ayında 'Son Yeniçeri' adında bir film projem olacak.

ZEHRİN TADINA VARDIM

Filmin başrol oyuncularından Bülent Çolak ise oyunculuk kariyeri ve filmdeki rolüyle ilgili şöyle konuştu:
1993 senesinde, lisemizin müdürü, Hababam Sınıfı'nı sahnelememize izin vermeyince, soluğu Kartal Sanat Tiyatrosu Rıfat Ilgaz Sahnesi'nde aldım. Amatör bir hevesle başladığım bu macera daha sonra ciddi bir hal aldı. Artık zehrin tadına varmıştım. Gündüzleri beni oyalayacak geçici işler, akşamları ise tiyatro yapıyordum.
1998'de küçük bir rol için görüştüğüm 'Hoşçakal Yarın' filminde başrollerden biri bana teklif edilince, önce korktum. Sonra kendi kendime "Tamam oğlum, artık profesyonel bir oyuncusun, dönüşün yok!" dedim. Ardından bu zamana geldim.

ÖN HAZIRLIK ABARTILIYOR
Bir proje geldiğinde, beni heyecanlandıran şey; karakterin dişiliği ve derinliği olur. Bu filmdeki karakter de öyle. Canlandırdığım 'Cengo' karakteri filmin şeytanı... Arkadaşı 'İso'yu yoldan çıkararak aslında kendisine yeni bir yol yapmaya çalışıyor.
Çekim öncesindeki ön hazırlık döneminin çok abartıldığını düşünüyorum. Ben genelde senaryo üzerine notlar alırım ve kafamda sahneler uçuşur durur.
Eğer tenis oynayan birini canlandıracaksanız, bir koçla çalışmanız iyi olabilir ama bu filmdeki gibi bir katili canlandıracaksanız, birkaç cinayet işlemeniz çok fena olabilir. İşin latifesi bir yana; sinemada henüz çok ekstrem, fiziksel değişim gerektiren bir rolle karşılaşmadım. Ancak tiyatroda travestiyi canlandırmıştım.

TÜRKİYE'DE İYİ FİLM ELEŞTİRİSİ YAPAN ÇOK AZ
Daha önce 'Umutsuz Ev Kadınları' adlı dizinin de yönetmenliğini üstlenen, 'Kanunsuzlar' filminin yönetmeni Barış Erçetin, Türk sinema sektörü hakkında konuştu:
Türk sineması belli bir noktaya gelmeye çalışıyor. Ancak hızlı ve kuvvetli bir değişim ve gelişimin olabilmesi için, her tür hikayeye büyük yapımcıların para yatırması gerekiyor. Bence yapımcılar kendilerine sınırlar koyuyor ve aslında çoktan olmamız gereken yerlere hâlâ varamıyoruz.
Günümüzde çok film çekiliyor, imkanlar çoğaldı ama asıl önemli olan farklı ve özgün hikayelerin yazılması...
Türkiye'de iyi film eleştirisi yapabilen çok az kişi var. Türkiye'de film eleştirmek; 'Beğendim' ya da 'Beğenmedim' demek üzerine kurulu. İyi bir eleştiri için alt yapınızın çok iyi olması gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filmin şeytani karakteri beni heyecanlandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN