Başarısız olacağım hiçbir işe başlamam

Bir ağa dizisi ile ekranlarda boy gösteren Berk Oktay: Ben başarısız olacağım bir işe zaten başlamam. Bu dizi; sadece bir ağa dizisi ve bir konağın içine tıkılıp da orada geçen bir hikaye olsaydı teklifi kabul etmezdim

Giriş Tarihi: 20.9.2014
Modellikten oyunculuğa geçen Berk Oktay, 'Akasya Durağı', 'Arka Sokaklar' ve 'Benim Hâlâ Umudum Var' gibi dizilerde rol aldı. Şimdilerde 'Aşktan Kaçılmaz' isimli dizide rol alan ünlü oyuncu 'Berhan' karakterini canlandırıyor. Berk Oktay, hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Geçmişte ağa dizileri çok popülerdi. Şimdi siz de bir ağa dizisinde rol alıyorsunuz. Bu dizinin başarılı olacağını düşünüyor musunuz? Ben başarısız olacağım bir işe zaten başlamam. Bu dizi; sadece bir ağa dizisi ve bir konağın içine tıkılıp da orada geçen bir hikaye olsaydı teklifi kabul etmezdim. Dizinin dallanıp budaklanabilecek bir hikayesi var. Dizinin yapımcısı Türker (İnanoğlu) Abi'nin bende yeri başkadır; üzerimde çok fazla emeği var. Yaklaşık iki senelik bir aranın ardından tekrar onunla çalışıyorum.

SEVDİĞİMİ KISKANIRIM
Sokakta yürürken tanınmak size neler hissettiriyor?
Ben gerçekçi bir insanım. Bunu ben bir sorumluluk olarak algılıyorum. Çünkü insanlar sizi izleyip bir şekilde örnek alabiliyor. Belli bir duruşunuz olmak zorunda.

Birlikte olduğunuz biri var. Özel hayatınızın göz önünde olması, hayatınızı etkiliyor mu?
Zorlukları var mutlaka. İki tarafın da birbirine karşı çok saygı duyması gerekiyor. Bir kere bizim işimizi yapan insanların hayatındaki insanların mesleğimize çok saygı duyması gerekiyor. Her şey karşılıklı. Onun için çok zorluk yaşanacağını düşünmüyorum.

Yakışıklık bir oyuncusunuz ve çok hayranınız var. İlişkinizde kıskançlıklar oluyor mu?
Yok, bizim aramızda böyle bir şey olmaz. Zaten öyle olsa devam edemez.

Siz onu kıskanır mısınız?
Ben Akrep burcuyum. Ben sevdiğim herkesi kıskanabilirim.

Peki, en sevmediğiniz huyunuz nedir?
Bilmem. Bazen tez canlıyımdır birazcık. Düşünmeden de çok hareket etmem gerçi. Bazen ani kararlar alabiliyorum.

Oyuncu olarak hep kendinizi yenilemeniz gerekiyor. Spor yapıyorsunuz, değil mi?
32 yaşımdayım, 20 senemi spora verdim. Geçen sene ara vermiştim, şimdi tekrar başladım. Benim yaptığım spor çok ama şu anda sadece fitness ile uğraşıyorum. Bir ara Crossfit yapıyordum ama şimdi çok zaman ayıramıyorum ona.

Fanatik Beşiktaşlı olduğunuz söyleniyor, öyle misiniz?
Çok koyu Beşiktaşlıyım. İnsanlar çocukken bir takım tutup sonra birilerinin baskısıyla dönerler ya, ben sadece Beşiktaş'ı tuttum.

Fanatik demişken, sizin fanatiği olduğunuz bir oyuncu var mı?
Fanatik değil ama çok takip ettiğim Al Pacino var. Yabancı olarak bir tek onu söyleyebilirim. Bayağı fanıyım yani kendisinin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarısız olacağım hiçbir işe başlamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN