Dünyayı kasıp kavuran ojeler Türkiye'ye geliyor

Giriş Tarihi: 20.9.2014
Dünya çapındaki moda haftaları son derece renkli geçiyor. Peki ya bizdeki durumlar nasıl? Biraz da Türkiye'ye odaklanalım... Bunlardan ilki Christian Louboutin'in İstanbul ziyareti, diğeri de Hakan Başak'ın defilesi... Yaklaşık 2.5 sene önce İstanbul'da ilk olarak Nişantaşı, ardından da İstinyePark'ta mağazalarını açan kırmızı tabanların sihirbazı Christian Louboutin, geçtiğimiz pazartesi ilk kez İstanbul'a geldi. Louboutin'i, markanın tutkunları uzun süredir bekliyordu. İşte geceden notlar:
Nişantaşı'ndaki kokteyl, iğne atsanız yere düşmeyecek gibiydi. Feryal Gülman'dan Özge Ulusoy'a kadar kırmızı taban hayranları heyecanla Louboutin'i bekliyordu... Gecenin en önemli anı; ünlü tasarımcının arabasının Abdi İpekçi Caddesi'nde görüldüğü andı.
Coşkulu kalabalığın arasına karışan Louboutin; herkesle tek tek ilgilendi, kimsenin fotoğraf çektirme talebini geri çevirmedi. Davetlilerle sohbet eden Louboutin'e oyuncu ve Marakeş Film Festivali Direktörü Melita Toscan du Plantier eşlik etti.
Gecede mağazada, markanın eğlenceli ve seksi sonbahar/ kış koleksiyonu yer aldı. Koleksiyonun en büyük sürprizi ise; platformsuz 13 santim topuklu modeller oldu.
Herkes tüm dünyayı kasıp kavuran yeni Louboutin ojelerinin İstanbul'a gelip gelmeyeceğini merat etti. Güzel haberi vereyim; duyduğuma göre bizi fazla bekletmeyeceklermiş.

FAVORİM KAR BERELERİ

Hakan Başak'ın defilesi 'Fall in Love' da son derece çarpıcıydı. New York'ta Moda Tasarımı okuyan Başak, 'Sex and the City' dizisindeki kadınları giydirdi. Okul sonrası Donna Karan'da çalıştı. Ardından Türkiye'de kendi show room'unu açtı. İşte defileden notlar:
Defilede gerçek hayatla moda arasındaki karmaşa, son derece açık bir şekilde ifade ediliyordu.
Mankenlerin kafalarındaki kar maskeleri son derece radikal ve manidardı. Modellerin bazılarının ağızlarında, bazılarının gözlerinde fermuarlar vardı.
Bereler, 'Aşkın gözü kördür' deyimini vurgular nitelikteydi.
Erkek modellerin üzerindeki ekose desenlerdeki oversize örgü kazaklar çok beğenildi.
Benim favorim; kar bereleri ve yaka içi işli paltosu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyayı kasıp kavuran ojeler Türkiye'ye geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN