Kemal Gülman vergi vermemek için öyle bir şey yaptı ki

Giriş Tarihi: 22.9.2014 10:46

Türkiye'nin en zengin işadamları arasında yer alan Kemal Gülman'ın vergi vermemek için aylık gelirini 5 bin lira olarak gösterdiği ortaya çıktı.

Sosyetenin gözde isimlerinden Kemal Gülman (82) ve Feryal Gülman (50) daha önce gündeme şok boşanma davasıyla gelmişti. Çiftin boşanma sürecindeki ilginç detaylar herkesi şoke etmişti. Gülman çiftinin ayrılık süreci Feryal Gülman'ın, işadamı Kemal Gülman'ın kendisini 22 yaşındaki genç bir kızla aldattığını öğrenmesi ile başladı.

Aldatıldığını öğrenen Feryal Gülman, eşi Kemal Gülman'a 200 milyon TL'lik boşanma davası açtı. Kemal Gülman da Feryal Gülman'ın kendisini tanınmış bir işadamıyla aldattığını iddia etti. Tam anlamıyla kördüğüme dönen çiftin boşanma davasına ilişkin yakın arkadaşları da konuşmaya başladı. İşte ailenin 21 yıllık kadim dostu, işadamının bilinmeyen yönünü Takvim Haber Müdürü Mevlüt Yüksel'e şöyle açıkladı:

"HİSSELER EŞİNİN ÜSTÜNDE"

Kemal Gülman taş ticaretinden, factoringe kadar çok kazançlı işler yaptı. İlk iki karısı kendisini aldattı. Bu nedenle 4 çocuğuna servet bırakmak istemedi. İstanbul Bebek'teki köşkü ve Ulus'taki çok sayıda daireyi şirket adına aldı. Hisselerini Feryal'in üzerine yaptı. Birçok şirketinde de eşini ortak gösterdi. Feryal'e çok güvendi. Piyasadan topladığı paralar şimdi Feryal'in cebini doldurdu."

KEMAL GÜLMAN KİM?

Türkiye'nin en zengin işadamları arasında gösterilen Kemal Gülman, Gülman Grup'ta CEO'luk görevini üstleniyor. Kemal Gülman, inşaat sektörü öncelikli olmak üzere enerji, lojistik ve tersane konularında şirketleri bulunan Gülman Grup'u, eşi Feryal Gülman ile birlikte bir aile şirketi olarak yönetiyordu. Yaklaşık 25 yıldır Türkiye'nin önde gelen kurumsal gayrimenkul yatırımcıları arasında yer alan Gülman Grup, arsa, ofis, konut projeleri ve ticari gayrimenkullerden oluşan büyük ölçekli bir portföyü yönetiyor.

VERGİ VERMEMEK İÇİN

Cemiyetin gözde ismi Kemal Gülman'ın hayatı ilginç olaylarla dolu. Gülman hakkında kimsenin bilmediği şok bilgilere Takvim Haber Müdürü Mevlüt Yüksel ulaştı. Gebze'de yaptıkları bir iş nedeniyle Gülman ve Korkmaz Yiğit hakkında "Hileli ihale" davası açıldı. Gülman burada sanık olarak ifade verdi. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki savunmasında ise Gülman, "Aylık 5 bin TL gelirim var" dedi. Devlete vergi vermek istemeyen Gülman'ın bu nedenle aylık gelirini düşük gösterdiği anlaşıldı.

Günaydın twitter

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemal Gülman vergi vermemek için öyle bir şey yaptı ki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN