Türkiye'nin milyonluk kasapları

Giriş Tarihi: 23.9.2014 15:09 Güncelleme Tarihi: 23.9.2014 15:18
Yıllar önce en hakir görülen meslek dallarından biriydi mutfak şefliği. Şimdi ise en popüler, karizmatik ve geleceği olan meslekler arasında başı çekiyor. Geçmişin aşçıları Bugünlerde en az bir müzisyen kadar 'sanatçı' muamelesi görüyor. Haliyle kazandıkları para da hiç küçümsenmeyecek bir durumda. Peki Türkiye'de en çok parayı hangi mutfak şefleri kazanıyor. Aslında bu çok kazanan, değerli adamlar 'kasap' olarak diğer meslektaşlarından ayrılıyor...

MİCHELİN YILDIZLI ŞEFLERDEN ÇOK KAZANIYORLAR

Yeni neslin eğitimi çok iyi şefleri üniformalarıyla mesleğinin karizmasını taşırken, oduncu gömlekli, kovboy şapkaları et uzmanı meslektaşları için işadamları milyonlarca lirayı gözden çıkarıyorlar. Belki de dünyanın tanıdığı michelin yıldızların ömür boyu kazanacaklarını iyi bir antlaşmayla bir markayla kazanıyorlar! Peki bu 'steak' şefleri nasıl bu kadar popüler oldu?

ROL MODELİ VE ÖĞRETMENLERİ: CÜNEYT ASAN

Aslında çoğunun hikayesi Günaydın Restoranlarında kesişiyor. Bu milyonluk kasapların neredeyse hepsi çocuk yaşta Günaydın markasının kurucu ortaklarından Cüneyt Asan'ın yanına gelip, yetişen kişiler. Kim yok ki bu isimler arasında; Ferit Şahenk'in D.ream'inin ilk yatırımı Nusret'in ta kendisi Nusret Gökçe, televizyonların tanınmış şefi Özgür Şef, kovboy lakaplı hala Günaydın markasıyla çalışan Süleyman Dilek, Ankara'nın ilk steak house'u Butcha'nın kurucuları Ayhan Sevilir – Şehmuz Acar, Etin jönü Gürkan Topçu ve niceleri... Hepsi Cüneyt Asan ile gerçek anlamda kasaplık deneyimi yaşayan kişiler. Bu başarılı isimlerin hepsinin hal ve hareketlerinde bu işin kompetanı Cüneyt Asan'ın izlerini görmeniz mümkün.

ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin milyonluk kasapları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN