Aşksız bir hayata hiç inanmıyorum

Gonca Sarıyıldız, İpek Tuzcuoğlu ve Orhan Kılıç'ın oynadığı 'Diğer Yarım' dizisinin 'Poyraz'ı Alican Albayrak, "Aşk, yoğun bir duygu. Ben aşksız bir hayata hiç inanmıyorum" diyor

Giriş Tarihi: 26.9.2014
ATV'nin cuma akşamlarına damga vuran dizisi 'Diğer Yarım'da 'Poyraz' karakterini canlandıran Alican Albayrak, dizinin başarısının tesadüf olmadığını söylüyor. Albayrak, diziyle ve kendisiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı:
'Diğer Yarım'ın senaryosunu okuduğumda diziye böyle büyük bir ilgi olacağını tahmin ediyordum. Bence 'Diğer Yarım'ın tüm ekibi de bu başarıyı bekliyordu.
İzleyenler diziyi çok beğeniyor. Özellikle gençlerden büyük ilgi görüyoruz. İnsanların sizin inandığınız dünyaya inanması, bir de üstüne buna ilgi göstermeleri çok güzel. Beni sokakta görüp 'Diğer Yarım'da oynayan çocuk' dediklerinde çok mutlu oluyorum. Çünkü bu, yaptığım işin karşılığı var demek oluyor.

'POYRAZ' ROLÜNÜ SEVİYORUM
'Poyraz' rolünü çok seviyorum; bence çok keyifli bir adam. Senaristlerimiz, karakteri günlük hayata yaklaştırmayı çok iyi başarıyor. 'Poyraz'; doğal hareketleri ve tavırları olan bir adam. Benimki senaristlerin temelini attığı şeyin üzerine binayı çıkmaktı.
Dizide iki farklı hayat yaşayan 'Poyraz' ve 'Zeynep'in yakınlaşması dikkat çekiyor. Ben; 'Biz farklı dünyaların insanlarıyız' cümlesine inanmıyorum. İnsanın en yoğun yaşadığı duygu aşk. Ben aşksız bir hayata hiç inanmıyorum. Sizce birini istemek engel tanır mı? Bence tanımaz, tanımamalıdır. Yani zaten engel varsa ortada, o kişiyi istememekle ilgilidir.

KİMSE DEĞİŞMEZ
Aşkta karşı taraftan dünyasını değiştirmesini istiyorsanız, bu aşk değildir. Çünkü bir insanı sevmek, onu olduğu gibi kabul etmeyi gerektirir. Zaten bir insanı, o olduğu için seviyorsunuz, değiştirince sevmeyeceksiniz. Ben böyle düşünüyorum.
Gonca Sarıyıldız ile 'İnadına Yaşamak' dizisinde de birlikte rol almıştık. Onunla tekrar bir arada olmak inanılmaz rahatlatıyor. Negatif ortamla pozitif ortamda çıkan işler arasında dağlar kadar fark vardır. Pozitif enerjinin ekrandan insanlara geçmesi; dizinin izlenmesi ve sevilmesinde çok büyük bir faktördür. Bu konuda kamera arkasında da eğleniyor olabilmek çok önemli.

SAHNE TOZU YUTUNCA HAYATIM TİYATRO OLDU
Tiyatro maceranız ilkokulda aşık olduğunuz kızın peşinden gitmenizle başlamış...
Doğrudur. İlkokulda bir kıza aşık olmuştum. Sonra kız okulun tiyatro koluna yazıldı. Ben de sahneye çıkabilecek kadar özgüven sahibi bir çocuk değildim. Arkadaşlarımın ısrarıyla gittim.

Yeteneğinizi keşfetmenizde etkili oldu mu bu?
Küçük yaşta yapılan yönlendirmeler çocuğun kendisini keşfetmesinde etkili olur. Sahne tozu yutmak diye bir şey vardır ya, ben de böyle bir yolu tercih ettim.

'TORPİL YAPMAM'
İstanbul maceranız nasıl başladı?
Dizi sektörüne girmem İzmir'de çekilen 'Derin Sular' dizisinde başrol oynayarak başladı. Sonrasında 'Uçurum' dizisiyle birlikte İstanbul maceram başlamış oldu. Başka yerde yaşamak adına o kadar da çekingen davranmamak gerekiyor. Cesaret, umut ve şans; insan ne yaptığını bilmiyorsa gerekir. Ama ne yaptığınızı biliyorsanız cesarete de, şansa da pek ihtiyacınız kalmaz. Zaten kendinize güvenirsiniz.

Hiç birine torpil yaptığınız oldu mu?
Oyunculuk konusunda hiç kimseye torpil yapmam. "Senden oyuncu olmaz" deyip moralini bozduğum çok insan olmuştur. Zor durumdaki birisi için destek mahiyetinde elimden geleni yaparım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşksız bir hayata hiç inanmıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN