Dünyanın en güzel kadınıyla en güzel evliliğini yaptım

ATV'nin yeni dizisi 'Üç Arkadaş' ile ekranlara dönmeye hazırlanan Burak Hakkı, eski eşi Sema Şimşek'le evliliğini anlattı: Ben dünyanın en güzel evliliğini en güzel kadınıyla yaptım. Biz zamanımızı doldurduk ve ayrıldık

Giriş Tarihi: 27.9.2014
Burak Hakkı, ATV ekranlarında yakında başlayacak olan 'Üç Arkadaş' adlı dizide izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Oyuncu, bir Yeşilçam filminin uyarlaması olan dizide zengin bir işadamının oğlu 'Galip' karakterini canlandıracak. Burak Hakkı ile yeni dizisini, Sema Şimşek'le olan evliliğini ve boşandıktan sonra hayatının nasıl değiştiğini konuştuk...

Yeşilçam uyarlaması 'Üç Arkadaş' dizisinde rol alıyorsunuz. Eski Türk filmlerini seviyor musunuz?
Çok seviyorum. Şu an yapılan projeler tabii ki daha başarılı. Bu da teknoloji ve güncellikle ilgili. Ama eski projeler çok samimi ve sıcak.

Daha önce görmeyen bir kızın hikayesinin anlatıldığı filmi izlemiş miydiniz?
İzlemiştim. Teklif gelince bir kez daha izledim. Bazı filmlerin tadı bambaşka oluyor. Sinema filmi de, bir dizinin bir bölümü de 1.5 saat sürüyor. Uyarlama iş olunca yan roller ve hikayeler yaratmanız gerekiyor.

SEMA BENİ RAHATA ALIŞTIRMIŞ

Her şeyi hızlı tüketirken dizilerde neden geriye dönüş yaşıyoruz?
Birçok şey deneniyor. Daha önce ağa dizileri çok fazlaydı. Bir dönem sit-comlar revaçtaydı. Ne tutarsa, devamı geliyor. Ben bir projenin kalitesine bakıyorum. Yönetmenin işi nasıl yansıttığı çok önemli. Bir projeyi üç yönetmene çektirirseniz, üç farklı iş seyredersiniz. Yönetmenin dünyası çok farklı bir dünya...

Daha önce çok izlenmiş ve beğenilmiş bir işi yeniden hayata geçirmenin riski var mı?
'Dudaktan Kalbe' de böyle bir projeydi. Daha önce iki kez denendiği ama tutmadığı söylenmişti; biz yaptık oldu. Bazen bu işin profesyonelleri bunu öngörebiliyor. Piyasadaki belli başlı kaliteyi göz önüne alan firmalar risk almıyorlar.

10 yıllık evliliğin ardından bekar hayatına dönmek zor olmadı mı?
Zor oldu ama her şeye alışıyorsun. Boşandıktan sonra hayatı öğreniyorsunuz. Sema beni rahata çok alıştırmış. Şimdi her şeyi kendim yapıyorum. Mesela Rüzgar bende kaldığında yemeğini hazırlıyorum, tuvaletini yaptırıyorum, yıkıyorum... Oğlumuz çok yemek seçiyor.

Rüzgar'ın bakıcısı yok mu?
Özellikle küçük çocukların; anne ve babalarına özel ilgisi olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bakıcı taraftarı değilim. Sema ile ayrıldıktan sonra da bakıcıya ihtiyaç duymadım. Şimdi Rüzgar'ı işlere de götürüyorum. Eğer götüremezsem Sema yardımcı oluyor.

Rüzgar, anne-babasının ünlü olduğunun farkında mı?
Bazen dışarıya çıktığımızda insanlar benimle fotoğraf çektiriyor. "Oğlum niye bu insanlar benimle fotoğraf çektiriyorlar?" diye soruyorum. "Ben bir reklamda oynadım, sen her şeyde oynadın. Tabii ki seninle fotoğraf çektirecekler. TV'den seni görüyorlar, yoksa niye fotoğraf çektirsinler" diyor. (Gülüyor) Bazen ekranda benim işlerime denk geldiğimizde yorum yapıyor.

ŞU AN İLİŞKİM YOK
Oyunculuğa merakı var mı?
Bazen artistlikler yapıyor ama ileride ne yapmak istediğine kendisi karar verecek. 'Aşk Ekmek Hayaller' dizisinin setine gelmişti. Berna Laçin'le karavanda oturuyorlar; Rüzgar'a ileride ne olacaksın diye sordu. "Sen benim en son röprotajımı izlemedin galiba, büyüyünce karar vereceğim dedim ya" diye cevap verdi. Hepimiz şaşırdık.

Siz bu sektörde çalışmasını ister misiniz?
İsterim tabii ki. Güzel bir meslek yeteneği varsa yapsın.

Yunan DJ Lia Papadakis ile yaz aylarından beri birlikte olduğunuz haberleri çıktı. İlişkiniz hâlâ devam ediyor mu?
Bir dönem birlikteliğimiz oldu ve daha sonra ilişkimizi bitirdik. Şu anda bir ilişkim yok.

Yunan gazetelerinde Lia ile evleneceğiniz yazılmış...
Yunan gazeteleri bir sürü şey yazıyor ama her zaman bir daha evlenmeyeceğimi söylüyorum. Böyle bir şey asla olmayacak.

Neden 'Bir kez daha evlenmem' dediniz?
Gerçekten düşünmüyorum, böyle iyiyim. Ben dünyanın en güzel evliliğini en güzel kadınıyla yaptım. Biz zamanımızı doldurduk ve ayrıldık. Bu da yeterli. Şu an çocuğumla mutluyum, özgür olarak da iyiyim.

Birilerine bağlı kalmadan program yapabilmek keyifli mi?
Özgürlük çok keyifli. Yalnız tatil yapabiliyorum, ailemle görüşüyorum... Aşk tabii güzel ama şu anda önceliklerim arasında değil.

Yunanistan'da ciddi bir hayran kitleniz var. Bu sevgi nereden geliyor?
'Dudaktan Kalbe' dizisi orada çok izlendi. Yunanistan'da 2010 yılında 11 programa katılmıştım. Oradaki fan club büyüdü ve bugünlere geldi. Şimdi 'Kızım Nerede' dizisini oynatıyorlar.

ROLÜN BÜYÜĞÜ KÜÇÜĞÜ OLMAZ
'Detay' filminde küçük bir rolde yer aldınız. Birçok projede başrolde yer almış biri olarak rolün büyüğü küçüğü olmaz diyenlerden misiniz?
Filmde ana karakteri Yosi Mizrahi oynuyor. Ben onun ortağı rolündeyim. Bir gecede yaşanan bir hikayeyi anlatıyor. Yönetmen, bana rolden bahsetti, ben de bu işin içinde olmak istedim. Bence rolün büyüğü küçüğü olmaz. Rolü beğenmezseniz oynamazsınız. Sizi o karakterde düşünüyorlar. Eğer paranız olur kendi projenizi çekerseniz istediğiniz rolü oynarsınız. Ama biz seçilenlerdeniz, öyle bir şansımız yok.

ÇOCUĞUN GIDASI SEVGİ
Oğlunuz Rüzgar 6 yaşına geldi. Aranız nasıl?
Rüzgar'la aram çok iyi. Oğlum, hayatımı çok değiştirdi. Artık her şeyi onunla birlikte yapıyoruz. Sema ile paslaşarak ona bakıyoruz. Birlikte kaliteli ve iyi zaman geçirmeye çalışıyoruz. Bazen onun, bazen benim dediğim oluyor. Çok akıllı bir çocuk; her şeyi anlıyor. Çok iyi anlaşıyoruz.

Ayrı anne-babanın çocuğu olarak büyümek Rüzgar'ı etkiliyor mu?
Anne-baba ayrı veya bir olsun, çocuğun en önemli gıdasının sevgi olduğunu düşünüyorum. Çocuğunuza sevginizi verdiğinizde yetiyor.

Oğlunuzla ne kadar sıklıkta görüşüyorsunuz?
Sema ile evlerimiz yakın. Rüzgar konusunda kısıtlamamız yok. Normalde hafta sonları bende kalıyordu. Şimdi Sema'nın şehir dışı işi var, o yüzden oğlumuz bende kalıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın en güzel kadınıyla en güzel evliliğini yaptım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN