Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kirpik meselesi

Giriş Tarihi: 28.9.2014

Kıvrık ve dolgun kirpikler, daha anlamlı ve güzel bakışlar sağlar. Kirpiklerinizin etkileyici olmasını istiyorsanız, sadece maskara kullanmanız yeterli olmayabilir

Güzelbir bakışlara sahip olmak için etkileyici gözlere sahip olmak gerekir. Yüz ifadesi, 'ruhun penceresi' anlamına gelir; ama dolgun kirpikler, kadın güzelliğinin odak noktasıdır. Biraz düşünürseniz, Mickey ve Minnie Mouse arasındaki tek farkın Minnie'nin dolgun kirpikleri olduğunu görürsünüz. Uzun ve dolgun kirpikler, ifadenize çok daha feminen bir görünüm kazandırır. Ancak bazen en kolay sürülen maskaralar bile kirpikleri örümcek bacağı gibi gösterebilir. Bunu önlemek için üst üste çok fazla uygulama yapmamak gerekir; tek kat maskara ile mükemmel sonuç elde edilebilir. Cosmopolitan dergisi, mükemmel kirpiklere sahip olmak için yapılması gerekenleri araştırdı...


8 ADIMDA MÜKEMMEL BAKIŞA SAHİP OLUN
İhtiyacınız olan tek şeyin bir maskara ve ayna olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bunlar, kirpiklerinizin istediğiniz kadar dolgun görünmesini sağlayamaz. Etkileyici bir görüntü için şunları unutmayın:

Kirpik Kıvırıcısı

Kirpiklerinizi kıvırmak için silikon pedli kirpik kıvırıcılarını tercih edin. Böylece kirpikleriniz kırılmaz ve canınız yanmaz.

Kirpik Bazı

Lifli ya da lifsiz kirpik bazları kullanabilirsiniz.

Kirpik Tarağı

Metal değil, plastik bir tarak seçin. Böylece eliniz kaydığında batma riskini ortadan kaldırırsınız.

Siyah Göz Kalemi

Işıltı veren göz kalemlerini tercih edin. Çünkü bu ürünler, mat olanlara oranla daha hacimli bir sonuç sağlar.

Hacim Veren Maskara

Suya dayanıklı maskaraları seçin. Çünkü suya dayanıklı olmayan ürünlerle kalıcı makyaj yapamazsınız. Maskaranın fırçasının da plastik tüylü olmasına özen gösterin. Böylece gözlerinize fazla yaklaşsanız dahi canınızı yanmaz.

Kaş Fırçası

Alt kirpikleri birbirinden ayırmak için kaş fırçasına ihtiyacınız olacak.

Kulak Çubukları

Bulaşan maskaraları, kulak çubuğu ile temizleyebilirsiniz.

Makyaj Temizleyici

Makyajınızı temizlemek için likit ürünler kullanın. Islak mendil kullanmayın.

UZMANLAR NASIL YAPIYOR?
Maskarayı uyguladıktan sonra kirpikleri kıvırıyorlar. Bu uygulama, kirpiklerin daha gür görünmelerini sağlar. Maskaranın hafif nemli olması için birkaç saniye bekleyin. Ardından kıvırma aletini sıkın ve serbest bırakın. n Yoğun kirpikleri; kırmızı ruj, kalın kaşlar, dumanlı göz makyajı ve konturlanmış elmacık kemikleriyle kombinlemiyorlar. Çünkü cilde uygulanan birden fazla hile, görünüme ucuz bir ifade katabilir. n Örümcek bacaklarını anımsatan maskara uygulamasına tahammül edemiyorlar. Bunun için kabarık maskara fırçasını, temiz makyaj temizleyicinin içine batırıp kirpikleri taramayı öneriyorlar. n Aynaya direkt olarak bakma taraftarı değiller. Başınızı 45 derece yukarıya kaldırdığınızda kirpiklerinizi çok daha iyi kontrol altında tutabilirsiniz.

YAPIŞIK KİRPİK UÇLARI İTİCİDİR
Pat McGrath'ın, Prada defilesi için yarattığı yoğun ve yapışık kirpikler büyüleyici görünüyordu. Ancak uzmanlar, bu uygulamanın günlük hayata uyarlanmasını önermiyor. Eğer makyaj masanızın önünde sizi bekleyen bir makyaj ekibiniz yoksa bir tek şeyi asla aklınızdan çıkarmayın: Yapışık kirpik dipleri seksi, yapışık kirpik uçları itici görünür.
Kirpik tipinize göre maskara fırçası

KİRPİKLERİNİZ UZUNSA
Kirpiklerinizde birikme yapmayacak ürünler tercih etmelisiniz. Kat kat uygulama, uzun kirpiklerinizin dağınık görünmesini sağlar.

KİRPİKLERİNİZ KISAYSA
Kirpiklerinizi dolgunlaştırırken onların uzamasını tetikleyecek ürünleri tercih etmelisiniz.

KİRPİKLERİNİZ AÇIK RENKLİYSE
Açık tenliyseniz genelde tüyleriniz de açık tonlardadır. Bu yüzden hacim veren maskarayla her kirpik telinizin tonunu gizlemelisiniz.

KİRPİKLERİNİZ DÜZSE
Dolgunlaştırıcı maskara kullanın. Önce kirpiklerinizi kıvırın, ardından onları uzatacak ya da kıvrım verecek bir maskara sürün.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kirpik meselesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN