Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özgürlükçü ruha elveda!

Giriş Tarihi: 1.10.2014
ÇİRKİN ESPRİ
Yıllardır ezilen, horlanan, özgürlük talepleri yok sayılan kesimlere verdiği destekle tanınan Sezen Aksu, konu başörtüsüne gelince yan çizdi! Sanatçı, son konserinde önce "Yüzde 50'nizin sesi hiç çıkmıyor. Çığlık atın!" diyerek AK Parti'ye gönderme yaptı. Ardından "Bizi örteceğinize kendi nefsinizi terbiye edin öküzler!" diyerek çirkin bir espriye imza attı.

TEPKİ YAĞDI
Aksu'nun başörtüsü ile ilgili göndermeleri, sosyal medyada büyük tepki çekti. Bugüne kadar özgürlük yanlısı tutumu ile bilinen Minik Serçe'nin başörtüsü konusundaki şahin tavrı eleştiri konusu oldu. Eleştiriler yoğunlaşınca internet sitesinden bir açıklama yapan Aksu, "Özgürlüklerin yanındayım ama..." dedi ve şöyle devam etti:

'KÜÇÜK KADINLAR'

"Henüz ilkokul çağındaki bir kız çocuğunun başını örterek, onu küçük bir kadına dönüştürmeyi öneren bu cinsiyetçi yaklaşımı sonuna kadar reddediyorum. Mesele budur!" Minik Serçe, bu sözleriyle bir kız çocuğunun kendi rızasıyla başını örtmesini, devlet dayatması gibi göstererek özgürlükçü sanatçı ruhuna veda etti.

Günaydın twitter

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgürlükçü ruha elveda!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN