Cemiyetin “ceketli” davet sezonu

Giriş Tarihi: 3.10.2014 10:53 Güncelleme Tarihi: 3.10.2014 11:04
Yağmur, fırtına derken İstanbul sonbahara hızlı bir giriş yaptı. Malum, ceket mevsimiyle birlikte davetler de peşisıra birbirini kovaladı. Bizim sosyete ara mevsimleri sever; masalardan kalkıp mantar sobaların altında sohbet etmeyi, tatillerini anlatıp dinlemeyi… Bu mevsimin en güzel modası kadınların dozunda dekolteleriyle, beylerin de önlerini ilikledikleri ceketleriyle fazla kilolarını gizlemesine müsait olmasıdır.

İşin mizahı bir yana, kurban bayramı öncesindeki 10 gün boyunca şehrin her tarafında bir açılış, lansman, davet silsilesi vardı. Davetlere sadece İstanbul cemiyeti değil, dünyaca ünlü sanatçılar, menajerler ve şefler de katıldı.

DUCROS POTANSİYELİ KEŞFETTİ

Bunlardan en tazesi ise Eksen Grup'un Türkiye'ye getirdiği Fauchon'un resmi açılışıydı. Açılış için markanın sahibi Michel Ducros ve ortadoğu sorumlusu oğlu Samy Vischel ülkemize geldi. Bol makaron ikramlı açılışta kürsüden konuşma yapan 65 yaşındaki Ducros, Türkiye yatırımıyla ilgili çok ilginç bir değerlendirme yaptı. Türkiye'nin yeni logosundaki alt metnindeki gibi "potansiyeli keşfeden" Ducros, kısa bir süre içeriside 93 bin kişinin Türkiye Fauchon'u Facebook'tan takibe aldığını, geri kalan tüm şubelerin bu rakama yaklaşamadığını belirtti. Yeni dünyada dijital yayınlar ve sosyal medyanın önemini düşününce İstanbul Fauchon markayı başka bir boyuta getirecek.

Geçen hafta gerçekleşen Art International Fuarı'nın öncesinde Sunset, ünlü sanatçı Laurent Bolognini'nin "X 360" adlı eserini de sanatseverlerle buluşturdu. 20'nci yılını kutlayan markanın sahibi Barış Tansever, mekanına direkt ya da indirekt sanatı sokmayı seviyor. Doğrusu bu işi de dünya standartlarında başarabiliyor. "Contemporary" sanatın Fransa'daki en önemli temsilcilerinden olan Bologni'nin "X 360"ı Sunset'in bahçesinde tüm Boğaz'ın görülebileceği bir yere kuruldu. Kendi eseri ve silüetindeki Boğaz'a hayranlıkla bakan sanatçıyla tanışma fırsatı da buldum. İstanbul'a ilk kez geldiğini belirten Laurent Bolognini burada bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, Türklere ve manzaraya hayran olduğunu belirtti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Cemiyetin “ceketli” davet sezonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN