Hayattaki en güzel şey aile olmakmış

Giriş Tarihi: 4.10.2014

Havaalanında tanıştığı ekonomist Murat Vardal ile 40 günde nikah masasına oturan güzel oyuncu Başak Sayan: Bugüne kadar evliliğe sıcak bakmıyordum. Yıllarca neden aksini düşünmüşüm bilmiyorum ama aile olmak, dünyanın en güzel şeyiymiş! Şu an benim bir ailem var; bundan daha güzel ne olabilir!

Yeşilçam filmleri gerçek oldu! Güzel oyuncu Başak Sayan, bu yaz Bodrum Havaalanı'ndan Ankara'ya uçarken tanıştığı Murat Vardal ile 40 gün sonra evlendi. Eşinin Dünya Bankası'ndaki işi nedeniyle yarı Türkiye'de, yarı Amerika'da yaşayan Sayan, "İnsanlara karşı güven sorunumu eşim sayesinde çözdüm" diyor. Sayan ile sürpriz evliliğini ve Türkiye ile Amerika arasında geçen hayatını konuştuk...
Kısa sürede hayatınızda çok şey değişti, değil mi?
Evet, büyük değişiklikler oldu. En başta evlendim. Sadece İstanbul'da yaşıyorken şimdi iki ayrı ülkede; hem Türkiye, hem Amerika'da yaşıyorum.
Eşinizle tanışma hikayeniz de çok ilginç...
Öyle sanırım. Murat, Amerika'da yaşıyor ve bir haftalığına ailesini ziyaret etmek için Türkiye'ye geldiğinde, Ankara'ya uçarken havaalanında tanıştık. Hatta o, daha erken olan uçağını değiştirmiş ve aynı uçağa denk geldik.

MURAT'IN PEŞİNDEN AMERİKA'YA GİTTİM
Türk filmlerine benzeyen bir tanışma hikayeniz olacağı aklınıza gelir miydi?
Hiç gelmezdi. Hatta ben evliliğe uzak bir insandım aslında... Ama bir anda birisi çıkıyor karşına ve bütün fikirlerin değişebiliyor.
İlk görüşte aşk mıydı peki?
Valla zaten ben tanıştıktan hemen sonra Murat'ın peşinden Amerika'ya gittim. Oraya gittikten bir ay sonra evlendim. Yani 40 günde evlendik.
40 günde verilen evlilik kararı ailenizi, çevrenizi çok şaşırttı mı?
Yani bu tarz şeyler benim karakterime uygun aslında ama evlilik fikri bana çok uzak olduğu için insanlar çok şaşırdı. Ailem durumu biz evlenmeden bir-iki gün önce öğrendi. "Biz evleniyoruz" diye telefon açtık ve öyle haberleri oldu.
Türkiye'de düğün yapacak mısınız?
Düşünüyoruz aslında. Hatta ben ayın 7'sinde Amerika'ya gidiyorum ve 1 Kasım'da beraber döneceğiz. O zaman Ankara'da ailelerimiz için bir organizasyon düzenleyeceğiz. İstanbul'da da arkadaşlarımız için bir şeyler yapmayı planlıyoruz ama tam tarih belirleyemedik onun için.
Evliliğe sıcak bakmayan biriydiniz, peki nasıl bir şeymiş evlilik?
Çok güzel bir şeymiş! Hatta aile olmak dünyanın en güzel şeyiymiş. Evlilik çok güzel; bir kere tamamlandığını hissediyorsun. Sevgili olmak, aşık olmak çok güzel şeyler ama eş olmak, hayat arkadaşı olmak bambaşka bir kavram. Aslında bu kadar çabuk evlenmek benim için çok iyi oldu çünkü bir ilişki ne kadar uzarsa, o kadar yıprandığını düşünüyorum ben. Ben eşimi evlilikte tanımak istedim aslında. Biz birbirimizi evlendikten sonra tanımaya başladık. Şu an flört ediyoruz aslında. Bunun daha doğru olduğunu düşünüyorum çünkü birbirinizi yıpratmadan bir aile oluyorsunuz. Şu an benim bir ailem var, daha güzel ne olabilir!
Evliliğe uzak durmak, sizin için çok da doğru değilmiş o zaman...
Neden yıllarca aksini düşünmüşüm bilmiyorum ama biraz da karşınıza çıkan insanla ilgili bir şey sanırım. Doğru insanı hissediyorsunuz... Murat'ı ilk gördüğüm anda onunla evleneceğimi biliyordum. O bir his; açıklaması çok zor, garip bir şekilde hissettim bunu.
Peki eşinizin en çok neyine aşık oldunuz?
Bu çok zor bir soru çünkü bence aşık olmanın sebebi yoktur; aşık olursun sadece. Harika bir adam benim eşim. Bana inanılmaz güven veriyor. Bu benim için çok önemliydi çünkü bende eksik olan bir duyguydu, kimselere güvenemiyordum. O sorunumu eşimle çözmüş oldum. Yani bu kadar güven veren bir adam olması, aileye çok önem vermesi benim için çok önemliydi tabii.

ÇOK GÜZEL YEMEK YAPIYORMUŞUM!
Evlilikte yeni bir Başak keşfettiniz mi?
Keşfettim; çok güzel yemekler yapabiliyormuşum, haberim yokmuş. (Gülüyor) İnsan daha sabırlı olmayı öğreniyor. Mesela önceden hep 'ben' diyen birisiydim, şimdi 'biz' demeyi öğrendim. Belki 10 yıl sonra daha birçok şey sıralayabilirim.
Nikahı Amerika'da kıydınız, nasıl bir seramoni gerçekleştirdiniz?
Normalde konsolosluğu aradık ama bize çok uzak bir tarih verdiler. Fakat bir konsolosluk görevlisi, yerel makamlarda evlenip evrakları kendilerine götürdüğümüz takdirde kabul edileceğini söyledi. Biz de bir yerel makamda evlendik. Nikah günü çok heyecanlandım. Yüzüklerimizi takarken ettiğimiz yemin ve verdiğimiz söz çok özeldi.
Hemen bir çocuk haberi de gelebilir mi?
Çocuk istiyorum ama ne zaman olacağı kısmet. Çoğu insan 'Kesin hamile olduğu için çabuk evlenmiştir' demiş ama yok öyle bir şey. Zaten hamile kalıp da evlenmek istemezdim. Bir erkeğin benimle hamile olduğum için değil de aşktan evlendiğine emin olmak isterim. Ve biz aşktan evlendik.
Eşiniz Amerika'da yaşadığı için Türk TV'lerinden uzak olabilir. Sizi tanıyor muymuş?
Tabii tabii tanıyormuş. Aynı zamanda eşim; 10 yıldır tanıdığım en yakın arkadaşlarımdan birinin erkek kardeşi ama hiç birbirimizi tanımıyorduk, tesadüfen tanıştık.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hayattaki en güzel şey aile olmakmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN