Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nuri Bilge'nin başarısına nasıl sevinmezler hiç anlamıyorum!

Şafak Sezer, 'Kış Uykusu'yla Cannes'da ödül alan Nuri Bilge Ceylan'ın takipçisi olduğunu söyledi: Onunla gurur duyuyorum. Millet filmi eleştiriyor, başarıyı görmüyor; aklım hiç almıyor

Giriş Tarihi: 7.10.2014
Ünlü oyuncu Şafak Sezer, TRT 1'de yayınlanacak olan 'Şimdi Onlar Düşünsün' adlı dizi ile televizyon ekranlarına geri dönüyor. Açelya Samyeli Danoğlu, Melis Tüzüngüç, Gökçe Özyol, Mehmet Ulay gibi isimlerin de rol aldığı dizide Sezer; Malatyalı çiğköfteci 'Aziz Keklik' karakterini canlandırıyor. Dizide, 'Aziz Keklik'in bir anda mirasa konması ve İstanbul'un en büyük şirketlerinden birinin patronu olmasıyla gelişen olaylar anlatılıyor. 'Şimdi Onlar Düşünsün'ün çekimleri geçtiğimiz günlerde Malatya'da başladı. Sezer hem rolü, hem de kariyeriyle ilgili GÜNAYDIN'a özel açıklamalar yaptı:
Dizideki gibi bana miras bırakacak bir akrabam yok. Ama kalsa başka birileri kesin çıkar, bana da bir şey kalmaz. Ama alırsam direkt kaçarım, kimse beni bulamaz. Bir ay sonra da gelip dağıtırım kalanı.
Sosyal medyada eskiden daha çok yazardım. Ama yazma işlerinin biraz modası geçti, şimdi işimle ilgili yazılar ve fotoğraflar paylaşıyorum. Beni etiketleyen veya yorum yazanlara tek tek ilgi gösteriyorum. Devamlı sokakta çalıştığımız için tabletim hep yanımda.
Siyaset ve oyunculuk bence aynı şey; sadece hizmet alanları farklı. İkisi de kalabalıklarına seslenir. Ben siyasete girmeyi düşünsem bile bana kimse inanmaz. (Gülüyor) Mecliste yemin etmeye filan çıksam, gülerim kendi kendime. Ama bu yolda bir dostum olursa, ona sonuna kadar destek verip onun için çalışırım.

TİYATRODAN TEKLİF GELMİYOR

'Kolpaçino 3'ü yazıyorum; bitmek üzere. Aydemir Akbaş ve Ali Çatalbaş kadroda kesin var ama yeni bir cast olacak. Heyecanlıyız.
Tiyatro kökenliyiz ama kimse bana bir rol teklif etmedi. Birileri etse, seve seve oynarım. İnsanlar korkuyor herhalde, 'Bu adamın vakti yoktur, nasıl teklif edeyim' diyor olabilirler.
Nuri Bilge Ceylan filmlerini takip ediyorum, başarısı ile inanılmaz gurur duyuyorum. Millet filmi eleştiriyor, başarıyı görmüyor. Aklım almıyor; adam Cannes'dan ödül alıyor, buna nasıl sevinmezsin!
Bizim evde herkes çok resmidir. 'Günaydın babacım', 'Günaydın çocuklar, selamlar herkese, nasılsınız?' diye gün başlıyor. Sanki 'Dallas' dizisini çekiyoruz ama aile olarak komiğiz. Biri iki gün bizle otursa gülmekten ölür. Aile babası olarak çalışkanım. Büyük kızım Sudem, artık beni takmıyor; "Tamam babacığım" deyip sallıyor beni.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nuri Bilge'nin başarısına nasıl sevinmezler hiç anlamıyorum!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN