Müzik sektörü insana maske taktırıyor

Giriş Tarihi: 8.10.2014

İkinci albümünü çıkaran Nil Özalp: Bazen mütevazılık yanlış anlaşılıyor. Bu sektörde ister istemez maske takıyorsun. Ama ben yine de kendim gibi olmaya çalışıyorum

Dört yıl önce sözü ve müziği Tarkan'a ait olan 'Acıkolik' isimli şarkıyla büyük ses getiren Nil Özalp, yeni albümü 'Durma' ile yeniden dinleyiciyle buluştu. Daha önce Megastar ile yaşadığı ilişkiyle gündeme gelen Özalp, albüm çıkış şarkısı 'Kal Aklımda'da ise Serdar Ortaç'tan destek aldı. Güzel şarkıcı, GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı...
Uzun bir aradan sonra ikinci albümünüzü çıkardınız. Neler hissediyorsunuz? 'Acıkolik'ten sonra 'Durma' ile karşınızdayım. Söz ve müziği bana ait olan bir şarkı 'Durma'. Albümün çıkış şarkısı 'Kal Aklımda' ise Serdar Ortaç'a ait. Albümde Tan'dan da bir şarkı var. Uzun bir stüdyo aşamamız oldu. Şu anda tepkilerden memnunum; radyolarda çok çalıyor.

ZİRVEYE OYNAMAK İSTERİM
İlk albümünüzde Serdar Ortaç imzalı 'Kalp Boş' isimli bir şarkı da vardı. Nasıl bir araya geldiniz kendisiyle? Serdar, çok eski arkadaşım. İstanbul'a gelip bir albüm çıkaracağımı söylediğimde, en büyük desteği Serdar'dan aldım. Sadece şarkı vermekle değil, albümün her aşamasında destek oldu bana. İkinci albümümde de aynı şekilde... Bu, tamamen dostluk-arkadaşlık albümü oldu diyebiliriz.
Müziğe ne zaman, nasıl başladınız? Kendimi bildim bileli müzik yaptım. Orkestralarda solistlik yapıyordum. Silivri'den İstanbul'a gelince de vokalistlik yapmaya başladım. İstanbul'da eğitim hayatım müzikle birlikte yürüdü hep. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdim. Üniversite sınavında hiç yanlışım yoktu; ülke sıralamasında 16'ncıydım. Benden beklenmeyecek bir derece değil mi! (Gülüyor)
Müzikte hedefiniz ne? Hoşuma giden müzikleri yaparak yola çıktım. İnsanların beğenileri de tarzınızı belirliyor. Tarzım oturduktan sonra da zirveye oynamak istiyorum.
İddialısınız yani... Çok iddialıyım; öyle de olmak gerekiyor. İlk albümümde çok naif davrandım; iddialı değildim, korkularım vardı. Şu anda daha farklı düşünüyorum ve öyle davranıyorum. Yaptığım işe güveniyorum; bu da iddialı olmayı gerektiriyor.

MÜTEVAZI YAŞIYORUM
Bu sektörden neler öğrendiniz? Hayatımı çok mütevazı yaşıyorum ama bir baktım ki; bu mütevazılık yalnış algılanıyor. Gerçekten önüne duvarlar koymak zorunda kalıyorsun. İster istemez maske takıyorsun ama ben yine de kendim olmaya çalışıyorum.
Her insanda ego vardır ancak sanatçılarda daha fazla değil mi? Sanatçı, şarkıcı ya da toplum önünde popüler olan insanlar; onaylanma, alkışlanma ihtiyacı duydukları için kendilerine yeteri kadar güvenmiyorlar. Bu sebeple de ilgi arıyorlar. Değersizlik duygusu, yersiz bir kibre neden oluyor. Ego; megalomanlıktan çok, kendine güvenmemekten kaynaklanıyor.
Şarkılarınızı yaparken sizi en çok ne etkiliyor? Yazdığım şarkıların bir kısmını rüyamda görüyorum. Hiçbir zaman oturup şarkı yapayım diye yapmadım. İç dünyamdan çok, dış dünyadan etkilendiklerim bana şarkı yazdırıyor

SERDAR ÜRETMEKTEN VAZGEÇEMEZ
Serdar Ortaç'ın sağlık durumu nasıl? Çok iyi... Moralinin bozuk olduğunu söylüyorlar ama ben Serdar'ı öyle görmüyorum. Güzel bir evillik yapması da çok iyi oldu. Eşi ona çok destek oluyor. Serdar bu; üretmekten asla vazgeçmez.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzik sektörü insana maske taktırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN